لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۷

مخالفت اوباما با تغيير قانون مراقبت از سالمندان


باراک اوباما رييس جمهوری آمريکا، در پيام هفتگی خود، ضمن انتقاد از مواضع حزب جمهوريخواهان در ارتباط با قانون مديکِر گفت، با آن هايی که می خواهند اساس اين قانون يعنی برنامه مراقبت از سالمندان در آمريکا را تغيير دهند، همکاری نخواهد کرد.

آقای اوباما می خواهد فعاليت های انتخابات رياست جمهوری خود را بر موضوع مديکِر - برنامه مراقبت های پزشکی برای سالمندان متمرکز کند. رييس جمهوری آمريکا با ارائه آماری در پيام هفتگی خود به دستاوردهای برنامه فعلی مديکر اشاره کرده و گفت: اين هفته ما متوجه شديم که به شکرانه قانون مراقبت های پزشکی برای سالمندان، ۵ ميليون و ۴۰۰ هزار سالمند تحت برنامه مديکر، ۴ ميليارد و ١٠٠ ميليون دلار در خريد داروهای خود پس انداز کرده اند.

رييس جمهوری آمريکا گفت، از دو هفته پيش، يعنی از زمانی که ميت رامنی نامزد جمهوريخواهان در انتخابات رياست جمهوری، پال رايان را به عنوان معاون خود برگزيد، موضوع مديکر اهميت بيشتری در مبارزه انتخاباتی يافت. آقای اوباما گفت، پال رايان نماينده جمهوری خواه از ايالت ويسکانسين در کنگره و رييس کميته بودجه در مجلس نمايندگان آمريکا پيشگام جمهوريخواهان در تغيير برنامه مديکر است . آقای اوباما گفت، آماده همکاری بر سر موضوع مديکر است، اما اجازه نمی دهد اساس اين برنامه تغيير کند.

اما پال رايان نامزد جمهوريخواهان برای معاونت ميت رامنی در فعاليت های انتخابات رياست جمهوری خود، آقای اوباما را متهم می کند که می خواهد از مديکر برای تامين سرمايه آنچه جمهوريخواهان اوباما-کِر می خوانند، استفاده کند. پال رايان گفت: اين روزها راجع به مديکر زياد گفته می شود، اما آنچه آن ها به شما نمی گويند اين است که، می خواهند مديکر را به يک بانک بزرگ تبديل کنند که سرمايه اوباما-کر را تامين کند.

آقای رايان گفت، اخيراً اتهام ها و اطلاعات نادرستی در ارتباط با قانون مديکر منتشر شده است واومی خواهد، حقایق قانون مراقبت های پزشکی مصوبه در سال ۲۰۱۰ برای مردم آمريکا روشن شود.
XS
SM
MD
LG