لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۶

اوباما از سوزان رایس دفاع می کند


باراک اوباما رییس جمهوری امریکا از قانون گذاران امریکا که از نحوه برخورد سوزان رایس نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد به حمله به سفارت امریکا در بنغازی انتقاد کرده اند، خرده گرفته است.

آقای اوباما روز چهارشنبه در کنفرانس خبری گفت برای قانون گذارانی که هیچ ارتباطی به حمله نداشتند زشت است از رایس انتقاد کنند و گزارشی در باره حادثه بر اساس اطلاعاتی که دریافت کرده اند ارائه دهند.

پیشتر در روز چهارشنبه، جمهوریخواهان کنگره، از جمله سناتورها جان مک کین و لیندسی گراهام، گفتند آنها از ارتقاء مقام رایس جلوگیری خواهند کرد، و گفتند او اطلاعات نادرست و گمراه کننده ای در باره حادثه لیبی ارائه داد. سناتورها همچنین گفتند آنها بر تحقیقات ویژه سنا در باره حادثه تاکید خواهند گذاشت.

آقای اوباما گفت رایس " کاری استثنایی " انجام داده و با " مهارت، حرفه ای گری، قاطعیت و آبرومندانه" امریکا را نمایندگی کرده است. رییس جمهوری گفت قانون گذاران جمهوریخواه ممکن است به این دلیل به رایس حمله کنند که او را یک " هدف اسان" می بینند.

از رایس به عنوان جانشین احتمالی هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه امریکا، که گفته است قصد دارد کنار برود، نام برده می شود. آقای اوباما گفت او هنوز در مورد جانشین کلینتون تصمیم نگرفته است.
XS
SM
MD
LG