لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۰

... و باز هم در واشنگتن (۲۸ ژوئیه)


یک کارمند صلیب سرخ در لبنان پس از انفجار بمبی که کاروان سربازان فرانسوی را هدف گرفته بود، در صحنه دیده می شود. ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۱
یک کارمند صلیب سرخ در لبنان پس از انفجار بمبی که کاروان سربازان فرانسوی را هدف گرفته بود، در صحنه دیده می شود. ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۱

پرزیدنت اوباما در دستور ویژه ای که بعد از ظهر روز پنجشنبه از سوی دفتر مطبوعاتی کاخ سفید به کنگره ارسال شد می گوید این دستور در ادامه وضعیت اضطراری* و در ارتباط با اقدامات کسانی که برای از بین بردن حاکمیت ملی لبنان یا روند دموکراتیک آن کشور فعالیت می کنند، صادر شده است. اقدامی که در چارچوب رابطه اش با تاًمین امنیت ملی آمریکا انجام می گیرد.

این دستور ویژه برای مسدود کردن دارائی این گونه افراد صادر شده است.

پرزیدنت اوباما در نامه ای که برای ارسال به کنگره و چاپ در نشریه فدرال تنظیم شده است می گوید برخی از فعالیت های در جریان مانند ادامه ارسال تسلیحات جنگی به حزب اله لبنان که شامل افزایش ارسال سلاح های جنگی با تکنولوژی پیشرفته می باشد، برای از بین بردن حاکمیت ملی لبنان مورد استفاده قرار گرفته و به بی ثباتی سیاسی و اقتصادی منطقه کمک می کند و بگونه ای غیرعادی باعث تهدید امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده به حساب می آید.

پرزیدنت اوباما می گوید با توجه به همین دلایل است که من تصمیم گرفتم دستور ویژه «وضعیت اضطراری» اعلام شده در اول ماه اوت سال ۲۰۰۷ میلادی را برای مدت یک سال دیگر تمدید کنم.

دستور اجرائی شماره ۱۳۴۴۱ در اول اوت سال ۲۰۰۷ میلادی توسط جورج دابلیو. بوش رئیس جمهوری وقت آمریکا صادر شد. این دستور برای مسدود کردن دارائی کسانی که برای از بین بردن حاکمیت ملی لبنان یا روند دموکراتیک آن تلاش می کردند؛ صادر شده بود.

نخستین ماده این دستور ویژه همچنین مسدود کردن دارائی کسانی را که از حضور سوریه در لبنان برای کنترل آن کشور حمایت می کنند، در بر می گیرد.

*The National Emergency

XS
SM
MD
LG