لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۰

پرزيدنت اوباما وارد برزيل شد


پرزيدنت اوباما وارد برزيل شد
پرزيدنت اوباما وارد برزيل شد

باراک اوباما، ریيس جمهوری آمريکا روز شنبه، در آغاز ديدار از سه کشور آمريکای لاتين وارد برزيل شد.

پرزيدنت اوباما می گويد يکی از هدف های اين سفر، تقويت مناسبات اقتصادی آمريکا با همسايگانش در آمريکای لاتين است، که به گفته وی، نقش آنها در آينده اقتصادی آمريکا رو به افزايش است.

پرزيدنت اوباما روز شنبه در سخنرانی هفتگی خود خطاب به مردم آمريکا گفت برزيل اکنون بيشتر از هر کشور ديگری در جهان از آمريکا کالا و خدمات وارد می کند که در حفظ هزاران شغل در آمريکا عاملی موثر محسوب می شود.

پرزيدنت اوباما گفت در برزيل با رهبران جامعه تجاری آن کشور برای گسترش مناسبات بازرگانی و ايجاد مشاغل جديد گفت و گو و تبادل نظر خواهد کرد.

پرزيدنت اوباما همچنين با ديلما روسف، ریيس جمهوری برزيل ملاقات می کند که نخستين زن ریيس دولت در برزيل است و در ريودوژانيرو نيز نطقی خطاب به ملت برزيل ايراد خواهد کرد.

پرزيدنت اوباما سپس از برزيل به شيلی می رود که صادرات آمريکا به آن کشور از سال ۲۰۰۴ تا کنون ۳۰۰ درصد افزايش يافته است. پرزيدنت اوباما می گويد مناسبات تجاری با دوام می تواند به ايجاد ۷۰ هزار شغل در آمريکا منجر شود.

پرزيدنت اوباما ديدار خود را از آمريکای لاتين با سفر به ال سالوادور پايان می دهد که به گفته وی با آينده اميد بخشی برای رشد و توسعه روبروست.

XS
SM
MD
LG