لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۵

کاخ سفید و مارتین لوتر کینگ


کاخ سفید و مارتین لوتر کینگ
کاخ سفید و مارتین لوتر کینگ

باراک اوباما در بیانیه ای در باره دکتر کینگ می‌نویسد که آمریکا همه ساله سومین دوشنبه ماه ژانویه را به بزرگداشت مارتین لوتر کینگ، رهبر فقید جنبش مدنی آمریکا اختصاص داده و این روز را گرامی میدارد.

باراک اوباما به همین مناسبت بیانیه ای صادر کرده و خدمات وی را به جنبش مدنی آمریکا و موفقیت آن ستوده است.

اوباما می‌نویسد که در یک روز داغ تابستانی حدود نیم قرن پیش صدای یک کشیش آمریکایی آفریقائی تبار بدون هیچ عنوان رسمی‌یا مرتبه ای، طنین عمیق‌ترین آرمان‌های ملت ما شد و آرزوهای خود را برای آمریکایی که برابری در آن برای همه وجود داشته باشد؛ بیان کرد.

باراک اوباما که خود یک آمریکایی آفریقائی تبار است و به ثمر رسیدن جنبش مدنی در آمریکا فرصت ریاست جمهوری را به او داده است در بیانیه ویژه خود در باره مارتین لوترکینگ رهبر جنبش مدنی آمریکا می‌نویسد: از پله‌های آرامگاه لینکلن دکتر کینگ الهام دهنده جنبشی شد که میهن ما را در جهت یک پارچگی بیشتر به جلو می‌برد.

اوباما می‌گوید در زمانی‌که ملت ما عمیقا به ۲ بخش تقسیم شده بود، دکتر کینگ از مردم خواست که « صدایشان منطقی‌، آرام و با تفاهم در برابر خشونت، نفرت و احساسات شنیده شود».

باراک اوباما با توجه به روز بزرگداشت مارتین لوتر کینگ می‌گوید باور وی بر این بود که خداوند تمام فرزندان خود را دوست دارد.

آقای اوباما می‌گوید ما با چالش‌های دوران خود مبارزه می‌کنیم، برای درست کردن نظام آموزشی خود تلاش می‌کنیم تا همه کودکان بتوانند در آن آموزش ببینند و تمام آمریکایی ها بتوانند به فرصت‌های استفاده از یک اقتصاد توانا و مطمئن دست یابند.

XS
SM
MD
LG