لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۸

اوباما در مراسم بزرگداشت هنرمندان در کندی سنتر


شماری از چهره های برجسته جهان هنر طی آيين ويژه ساليانه در کندی سنتر واشنگتن پايتخت ايالات متحده مورد تقدير قرار گرفتند. باراک اوباما رييس جمهوری و ميشل اوباما بانوی اول آمريکا در اين مراسم حضور داشتند تا شاهد اهدای بالاترين نشان افتخار امسال آمريکا به اين هنرمندان باشند.

هنرمندانی همچون داستين هوفمن، بازيگر سرشناس سينما، بادی گای نوازنده برجسته گيتار در موسيقی بلوز، ناتاليا ماکروا بالرين روس تبار آمريکايی، ديويد لترمن مجری برنامه های سرگرم کننده تلويزيونی و گروه موسيقی راک بريتانيايی لد زپلين که به پاس يک عمر خدمات هنری به فرهنگ آمريکايی در شمار ستايش شدگان و دريافت کنندگان نشان افتخار امسال آمريکا بودند.

پيش از آن کاخ سفيد ميزبان اين هنرمندان بود. باراک اوباما رييس جمهوری آمريکا در مراسم پذيرايی از اين هنرمندان در کاخ سفيد گفت: ستايش شدگان امشب کسانی نيستند که کارهايشان فقط برای گذران زندگی شان باشند؛ بلکه کسانی اند که راه وشيوه زندگی ای برای خودشان متصور نبودند؛ همين شور و شيدايی بود که آنان را به اوج رسانده و امشب ما در خانه مردم بخت آن را داشته ايم تا از آنان تشکر و قدردانی کنيم.

گروه لِد زپلين که با سرووضع غيرمتعارفشان در دهه شصت ميلادی و اجراهای موسيقی راک در جهان هنر انقلابی به پا کردند از جمله تقديرشدگان بودند. گروه لد زپلين در آن زمان شکاف ميان بريتانيا و آمريکا را پر کردند؛ زمانی که جيمی با ترانه های معروف به «انبوهی نور و سايه» گل کرد، نسلی از آمريکاييان گوشی به گوش آلبوم های لد زيپلن را گوش می کردند. و پدرومادرها از شنيدن آن همه سروصدای موسيقی تعجب می کردند.

مراسم بزرگداشت هنرمندان در کندی سنتر با حضور هنرمندان و چهره های برجسته سينما و تلويزيون آمريکا برگزار شد و قرار است مراسم کامل آن در ۲۵ دسامبر از شبکه های تلويزيونی آمريکا پخش شود.
XS
SM
MD
LG