لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

در واشنگتن چه می گذرد؟ (۲۹ مه)


در واشنگتن چه می گذرد؟ (۲۹ مه)
در واشنگتن چه می گذرد؟ (۲۹ مه)

رئیس جمهوری آمریکا در شهر طوفان زده «جاپلین»، از خانواده های کسانی که در آن منطقه بیش از همه طی طوفان های مرگبار جان خود را از دست داده اند، بازدید می کند، طوفانی که با سرعت حدود ۳۰۰ کیلومتر در ساعت همه چیز را در هم کوبیده است.

این کشتار حد اقل طی ۶۰ سال اخیر، یعنی از زمان استفاده از دستگاه های مدرن ضبط رکورد شدت و ضعف طوفان ها، بی سابقه بوده است.

پرزیدنت اوباما پس از آن در مراسم یادبودی که به همین مناسبت از سوی مقامات دولتی و مذهبی شهر برگزار می شود شرکت کرده و سخنانی در چارچوب بازسازی شهر و کمک های دولت فدرال به آن ایراد خواهد کرد.

این سومین باری است که پرزیدنت اوباما طی یک ماه گذشته به منطقه ای می رود که گرفتار یک رویداد طبیعی وحشتناک شده است.

کاخ سفید در اعلامیه ای می گوید پرزیدنت اوباما و میشل اوباما بانوی اول آمریکا بامداد روز دوشنبه –

۹ خرداد – در روز ویژه یادبود قربانیان جنگ که در آمریکا تعطیل عمومی است، صبحانه را با خانواده های ستاره طلائی صرف می کنند. خانواده های ستاره طلائی، خانواده های قهرمانانی هستند که طی انجام خدمات نظامی کشته شده اند.

پرزیدنت اوباما قرار است قبل از اجرای این مراسم سخنانی ایراد کند و طی ایراد سخنان خود از ایثار این سربازان سخن خواهد گفت. این مراسم در پشت در های بسته صورت خواهد گرفت.

کاخ سفید در اطلاعیه ای می گوید که در همین روز – ۲ شنبه ۹ خرداد – پرزیدنت اوباما طی ایراد سخنانی در باغچه گل سرخ کاخ سفید خطاب به کارمندان وزارت دفاع آمریکا – پنتاگون – انتصاب های جدیدی را در وزارت دفاع آمریکا به آگاهی همه خواهد رساند.

پس از آن، پرزیدنت اوباما و میشل اوباما بانوی اول آمریکا به گورستان ملی آرلینگتون میروند تا در مراسم ویژه ای به مناسبت روز یادبود قربانیان جنگ شرکت کنند. پرزیدنت اوباما طی برگزاری این مراسم تاج گلی نیز نثار قبر سرباز گمنام خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG