لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۵۱

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای شناساندن طرح جدید خود که در راستای ایجاد مشاغل و بهبود اقتصاد آمریکا تهیه شده است، به ایالت های واشنگتن و کالیفرنیا سفر کرده است.

آقای اوباما امروز نیز در ایالت کالیفرنیا بسر میبرد تا در یک جلسه عمومی دیگر در آن ایالت به پرسش و پاسخ در باره ایجاد شغل در آمریکا بپردازد.

باراک اوباما در حال حاضر بر مسئله ایجاد مشاغل جدید و بهبود اقتصاد آمریکا متمرکز شده است. مسئله بیکاری مهم ترین مسئله پیش روی مردم در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده است.

رئیس جمهوری می خواهد طرح خود را که می تواند راه را برای دور دوم ریاست جمهوری وی در کاخ سفید هموار کند؛ به تصویب کنگره برساند. در همین جهت آقای اوباما طرح را به نزد مردم می برد تا با آنان صحبت کند، نظرات آنان را بشنود و به آن پاسخ دهد.

با این همه، مسئله اختلاف بین قانون گزاران دموکرات و جمهوری خواه تصویب این طرح را بصورتی که آقای اوباما به کنگره ارائه کرده است؛ مشکل خواهد کرد. آن هم در مجلسی که اکثریت آن با حزب جمهوری خواه یا حزب مخالف آقای اوباماست.

آقای اوباما روز گذشته به ایالت واشنگتن سفر کرد و در سیاتل به ایراد ۲ سخنرانی در دو جلسه فعالیت های انتخاباتی پرداخت و سپس راهی ایالت کالیفرنیا شد.

باراک اوباما پیش از سفر به ایالت های واشنگتن و کالیفرنیا در پیام رادیوئی – اینترنتی خود به مردم آمریکا گفت:

«طی چند هفته گذشته من گفته ام که لازم است همین حالا ما در باره لایحه مشاغل آمریکا اقدام کنیم. در نتیجه خواهیم توانست بیکاران را بکار بر گردانیم و اقتصادی را که برای آینده ما دوام داشته باشد، بنا کنیم».

رئیس جمهوری آمریکا در همین راستا گفت «معنای این حرف آنست که ما برای پایه گزاری و ساختن اقتصادی که دوام داشته باشد، جدی هستیم».

آقای اوباما که شب گذشته در یکی از جلسات ستاد انتخاباتی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرده بود گفت وی بر آمریکائی (در چارچوب) بردباری، بخشندگی و با فرهنگ های گوناگون باور دارد.

وی گفت «اما ما باید برای رسیدن به چنین دیدگاهی مبارزه کنیم.ما به پیشرفت‌های بزرگی‌ دست یافته ایم اما هنوز راهی‌ طولانی‌ در پیش داریم و به نیمه راه هم نرسیده ایم».

XS
SM
MD
LG