لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۹

در واشنگتن چه می گذرد؟ (۱۱ ژوئیه)


پرزیدنت اوباما در جلسه مشترک خود برای تصویب بودجه با رهبران جمهوری خواه و دموکرات کنگره آمریکا
پرزیدنت اوباما در جلسه مشترک خود برای تصویب بودجه با رهبران جمهوری خواه و دموکرات کنگره آمریکا

پرزیدنت اوباما قرار است در ساعت ۱۱ بامداد روز دوشنبه به وقت واشنگتن در یک کنفرانس خبری شرکت کند. این کنفرانس در رابطه با چگونگی تلاش ها در جهت یافتن یک راه حل مناسب از یک سو در جهت بالا بردن سقف بدهی دولت فدرال آمریکا و از سوی کاهش بدهی آمریکا در دراز مدت و همچنین کاهش کسری بودجه کشور است.

بعد از ظهر امروز نیز قرار است رئیس جمهوری آمریکا جلسه ای با رهبران کنگره آمریکا در کاخ سفید داشته باشد. جلسه ای که در آن قرار است هر ۲ طرف – قانون گزاران جمهوری خواه و دموکرات – به یک راه حل مشترک برای رفع بن بست تصویب بودجه پرزیدنت اوباما دست یابند.

در این جلسه مهم که در واقع ادامه مذاکرات قبلی است – مذاکراتی که هنوز هیچ یک از ۲ طرف نتوانسته است با آن کنار آید – جان بیِنر رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان، نانسی پلوسی رئیس پیشین مجلس و رهبر اقلیت فعلی دموکرات، اریک کانتور رئیس اکثریت جمهوری خواه و همچنین رهبران هر دو حزب از سنای آمریکا شرکت خواهند داشت.

علاوه بر آن، جو بایدن معاون پرزیدنت اوباما نیز که تا ۲ هفته پیش سرپرستی این مذاکرات را بر عهده داشت، شرکت خواهد داشت. مذاکرات آقای بایدن با رهبران جمهوری خواه مجلس نمایندگان پس از آن که اریک کانتور رئیس اکثریت جمهوری خواه دیگر در این مذاکرات حضور نیافت، متوقف شد.

... و وزارت امور خارجه آمریکا به افرادی از مقامات جمهوری اسلامی ایران که در فهرست ورود ممنوع دولت آمریکا به خاک این کشور قرار دارند، برای شرکت در جلسات سازمان ملل متحد روادید ورود به خاک آمریکا را صادر خواهد کرد.

ساعاتی پس از آن که بامداد روز جمعه گذشته وزارت امور خارجه آمریکا یک فهرست ۵۲ نفری از مقامات جمهوری اسلامی ایران را از ورود به خاک آمریکا ممنوع کرد، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت به این افراد روادید ورود به آمریکا برای شرکت در جلسات سازمان ملل متحد در نیویورک داده خواهد شد.

روادید ورود به خاک آمریکا برای شرکت در جلسات سازمان ملل متحد در چارچوب موافقت نامه دولت آمریکا با مقر دائمی سازمان ملل متحد در نیویورک انجام می گیرد.

XS
SM
MD
LG