لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۲

در واشنگتن چه می گذرد؟ (۳۰ ژوئن)


در واشنگتن چه می گذرد؟ (۳۰ ژوئن)
در واشنگتن چه می گذرد؟ (۳۰ ژوئن)

رئیس جمهوری آمریکا در استراتژی جدید خود از ایران، سوریه، حزب اله و حماس به عنوان کشورها و گروه هائی که با حمایت از تروریسم با منافع ملی آمریکا در تضاد هستند؛ نام برده است.

گروه های حزب اله و حماس از سوی آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان گروه های تروریستی شناخته شده اند.

استراتژی جدید پرزیدنت اوباما که در چارچوب «اعلامیه واقعیت ها» مطرح شده است در ۴ مورد مختلف شامل تهدید ها، القاعده، گروه های وابسته به القاعده و افراد وابسته به آن که گاه شهروندان آمریکا را نیز شامل می شود؛ تقسیم بندی شده و مسئله ایران، سوریه، حزب اله و حماس در بخش تهدیدها مطرح شده است.

جان برنِن، مشاور پرزیدنت اوباما در امور امنیت ملی و ضد تروریسم روز چهارشنبه ۸ تیر طی ایراد یک سخنرانی در دانشکده مطالعات پیشرفته بین المللی با اشاره به استراتژی جدید پرزیدنت اوباما در مبارزه با تروریسم گفت این استراتژی این مسئله را که تعدادی از کشورها و گروه ها برای ضدیت با منافع ملی آمریکا از تروریسم استفاده می کنند؛ تشخیص داده است.

جان برنِن، مشاور پرزیدنت اوباما در امور امنیت ملی و ضد تروریسم می گوید « ایران و سوریه همچنان در راًس کشورهای حامی تروریسم قرار دارند».

برای اطلاعات بیشتر در باره استراتژی ملی پرزیدنت اوباما در مبارزه با تروریسم می توانید به وب سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.whitehouse.gov/sites/default/files/counterterrorism_strategy.pdf

... و در راه انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست که

پرزیدنت اوباما امروز پس از آن که به افتخار رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا سخنانی با حضور نیروهای نظامی آمریکا ایراد کرد - امروز آخرین روز خدمت رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا در دولت اوباماست – راهی فیلادلفیا می شود تا در دو جلسه انتخاباتی حزب دموکرات شرکت کند.

قرار است پرزیدنت اوباما در این جلسات که برای کمک های مالی انتخاباتی شکل گرفته است، در باره بهبود اقتصادی آمریکا و ایجاد مشاغل بیشتر سخنرانی کند.

کمک های مالی به ستاد انتخاباتی کاندیداها – اعم از ریاست جمهوری، کنگره آمریکا و سایر دفاتر خدمات عمومی – شدیداً از سوی «کمیسیون فدرال انتخابات» در آمریکا نظارت می شود.

XS
SM
MD
LG