لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

اوباما: آمريکا به ايران وقت نامحدود نداده است


اوباما: آمريکا به ايران وقت نامحدود نداده است
اوباما: آمريکا به ايران وقت نامحدود نداده است

باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، روز يکشنبه تأکيد کرد که دولت آمريکا در تازه ترين دور مذاکرات با ايران در ترکيه، به جمهوری اسلامی وقت نامحدود نداده است.

آقای اوباما که براى شركت در نشست كشورهاى قاره آمريكا به كشور كلمبيا سفر كرده است همچنين از تصميم واشنگتن به فشار آوردن در جهت پيشبرد راه ديپلماتيک برای حل اختلافات در مورد اهداف اتمی ايران، دفاع کرد. او گفت به رغم اجتناب از تبديل مذاکرات به روندی برای اتلاف وقت، آماده است که آخرين فرصت را برای امکان موفقيت آميز راه حل ديپلماتيک، فراهم کند.

آقای اوباما اين سخنان را در واکنش به اظهارات بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسراييل، بيان کرد.

آقای نتانياهو روز يکشنبه در اسراييل مخالفت خود را از نتيجه مذاکرات هسته ای ايران با گروه پنج بعلاوه يک در ترکيه، ابراز کرد.

نخست وزير اسراييل در ملاقات با سناتور آمريکايی «جوزف ليبرمن» در دفتر کار خود گفت، تصور اوليه او اين است که به ايران وقت نامحدود داده شده و ايران در مدت اين پنج هفته تا دور بعدی مذاکرات می تواند بدون هيچ محدوديتی به غنی سازی ادامه دهد.

بنيامين نتانياهو افزود که به نظر او ايران بايد گامهای فوری بردارد و در مرحله نخست تمام فعاليتهای غنی سازی اش را متوقف کند. سپس تمام مواد غنی شده را خارج کند و تاسيسات هسته ای در شهر قم را برچيند.

نخست وزير اسراييل با اشاره به ايران گفت: بزرگترين عامل تروريسم در جهان نبايد فرصتی برای توليد بمب اتم داشته باشد.

مقامات جمهوری اسلامی، اتهام تلاش برای توليد سلاح اتمی را رد می کنند.

XS
SM
MD
LG