لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۵

اوباما: آمريکا گفتگو با متحدان بين المللی پيرامون پيامدهای احتمالی پاسخ منفی ايران را آغاز کرده است


پرزيدنت اوباما روز پنجشنبه در کره جنوبی گفت بسته اقدامات لازم در ظرف چند هفته آينده تهيه خواهد شد تا در صورت ضرورت، به ايران، پيام روشن و بی ابهامی ارسال کردد

باراک اوباما رييس جمهوری آمريکا ميگويد که آمريکا گفتگوهای خود را با متحدان بين المللی خويش پيرامون پيامدهای احتمالی پاسخ منفی ايران در برابر پيشنهاد کشورهای موسوم به گروه پنج بعلاوه يک در رابطه با برنامه اتمی ايران، آغاز کرده است.

پرزيدنت اوباما روز پنجشنبه در کره جنوبی گفت بسته اقدامات لازم در ظرف چند هفته آينده تهيه خواهد شد تا در صورت ضرورت، به ايران، پيام روشن و بی ابهامی ارسال کردد.

رييس جمهوری آمريکا گفت کماکان هنوز هم اميدوار است که ايران طرح بين المللی را که با ميانجيگری سازمان ملل تهيه کرده است، بپذيرد. بر اساس اين طرح ايران موظف خواهد بود اورانيوم غنی شده سبک خود را برای افزايش درجه غلظت آن، به خارج از کشور، تحت شرايط معينی بفرستد.

با همه اين احوال، خبرگزاری ايسنای ايران روز چهارشنبه به نقل از منوچهر متکی وزير امورخارجه جمهوری اسلامی گزارش داد که ايران فقط مبادله اورانيوم را با سوخت اتمی، آنهم تنها در داخل ايران، خواهد پذيرفت.

XS
SM
MD
LG