لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۰

جان هانتسمن رقیب احتمالی باراک اوباما در انتخابات سال ۲۰۱۲


به گزارش مجله نیوزویک، سفیر ایالات متحده در چین احتمالا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به رقابت خواهد پرداخت.

نیوزویک می نویسد جان هانتسمن در مصاحبه ای در ماه گذشته گزینه شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ را رد نکرد. این مجله به نقل از نزدیکان آقای هانتسمن می نویسد که وی هنگام گذراندن تعطیلات کریسمس در آمریکا در زمینه چشم انداز شرکت در انتخابات با مشاوران پیشین سیاسی گفت و گو کرد.

جان هانتسمن در صورت اتخاذ این تصمیم، باید در سال جاری از پکن به آمریکا بازگردد. این اقدام همچنین منجر به پیچیده شدن روابط وی با مقامات بلندپایه واشنگتن خواهد شد.

جان هانتسمن، عضو حزب جمهوری خواه است. وی پیش از انتصاب از سوی باراک اوباما به سمت سفیر آمریکا در پکن در سال ۲۰۰۹ فرماندار ایالت یوتا بود. به نظر می رسید که آقای اوباما با انتصاب جان هانتسمن قصد دارد همکاری های میان دو حزب را گسترش دهد اما برخی تحلیل گران می گویند که رئیس جمهوری آمریکا با این اقدام قصد داشت که یک رقیب بالقوه را از میدان خارج کند.

نیوزویک به نقل از جان هانتسمن می نویسد که تمرکز او در حال حاضر متوجه مسئولیت هایش در پکن است. اما او همچنین گفت که تا ابد این کار را انجام نخواهد داد.

XS
SM
MD
LG