لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۴

دیدار اوباما با دانش آموزی که به ساخت بمب متهم شده بود


اوباما در حاشیه دیدار با فضانوردان در کاخ سفید با احمد محمد، دانش‌آموزی که بخاطر ساخت ساعتی از سوی معلم به ساخت بمب متهم شد، دیدار کرد.

در مراسم "شب فضانوردی کاخ سفید" و در حضور ده‌ها دانش‌آموز، دانشجو، استاد، فضانورد، مهندس و همچنین علاقمندان و مشتاقان به علم هوا و فضا حضور داشتند.

در میان مدعوین احمد محمد، دانش‌آموز دبیرستانی ساکن تگزاس نیز بود.

احمد محمد چندی پیش به خاطر اختراع ساعتی شماطه‌دار و بردن آن به مدرسه از سوی معلمش به ظن این که ساعت در واقع بمب است مورد سوءظن قرار گرفت. محمد سپس از سوی پلیس دستگیر شد.

به دنبال انتشار این خبر در رسانه‌های اجتماعی، باراک اوباما احمد محمد را به کاخ سفید دعوت کرد.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا شامگاه دوشنبه خطاب به جمع دانشجویان حاضر در کاخ سفید گفت می‌توانند کسانی باشند که در اولین ماموریت فضانوردان به مریخ طی دو دهه آینده مشارکت کنند.

آقای اوباما این سخنان را در مراسم "شب فضانوردی کاخ سفید" و در حضور ده‌ها دانش‌آموز، دانشجو، استاد، فضانورد، مهندس و همچنین علاقمندان و مشتاقان به علم هوا و فضا ایراد کرد.

این دومین بار است که چنین مراسمی در کاخ سفید برگزار می‌شود. اوباما در این ضیافت شام از طریق یک تلسکوپ پیشرفته در کنار برجسته‌ترین دانشمندان هوا و فضای آمریکا دقایقی را صرف تماشای آسمان و ستارگان کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی که بر سکوی سخنرانی در کنار یک لباس مخصوص فضانوردان ایستاده بود بر تلاش دولتش در آماده‌سازی جوانان بیشتر در تحصیل رشته‌‌های علمی، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات تاکید کرد. او از رشته تعهدات جدیدی در بخش خصوصی برای ایجاد شبکه‌های علمی و فناوری طی پنج سال آینده در آمریکا خبر داد و همچنین گفت برنامه‌های جدید پس از تحصیل و برنامه‌های تابستانی برای بیش از ۵۰۰ هزار دانشجو در ده‌ها ایالت آمریکا در نظر گرفته شده است.

اوباما گفت: "آمریکا قادر به هر کاری است. تنها باید نسل‌های جدید را به کشف، اختراع و ابتکار و خلاقیت تشویق کنیم."

XS
SM
MD
LG