لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۵

قدردانی سربازان پایگاه نظامی فورت هود از شرکت پرزیدنت اوباما در مراسم یادبود قربانیان حادثه تیراندازی


رئیس جمهوری آمریکا گفت هیچ اعتقادی چنین کشتاری را موجه نمیکند، پرزیدنت اوباما گفت «در آنچه وی انجام داده، ما میدانیم که قاتل هم در این دنیا و هم در دنیای بعدی به مجازات خود خواهد رسید»

در حالی که آمریکا هنوز در چگونگی حادثه کشتار وحشیانه پایگاه نظامی فورت هود در تکزاس بحث و گفتگو میکند، پرزیدنت اوباما روز سه شنبه در مراسم رسمی ادای احترام به دوازده نظامی و یک غیر نظامی که روز پنجشنبه هفته گذشته توسط سرگرد دکتر حسن کشته شدند، شرکت کرده و به یک یک کشته شدگان ادای احترام کرد.

قدردانی سربازان پایگاه نظامی فورت هود از شرکت پرزیدنت اوباما در مراسم یادبود قربانیان حادثه تیراندازی
قدردانی سربازان پایگاه نظامی فورت هود از شرکت پرزیدنت اوباما در مراسم یادبود قربانیان حادثه تیراندازی

رئیس جمهوری آمریکا گفت هیچ اعتقادی چنین کشتاری را موجه نمیکند. پرزیدنت اوباما گفت «در آنچه وی انجام داده، ما میدانیم که قاتل هم در این دنیا و هم در دنیای بعدی به مجازات خود خواهد رسید.»

در مراسم یادبود رسمی روز سه شنبه سربازان، خانواده های آنان و حتی برخی از ٢٩ نفری که در همان حادثه زخمی شده بودند، شرکت داشتند.

در سراسر اجرای مراسم رسمی، نشان غم و اندوه بر همه چهره ها وجود داشت. بسیاری از زنانی که در این مراسم برای ابراز همدردی شرکت داشتند از ایالت های دور دست آمده بودند، مادرانی که فرزندانشان برای خدمت در خارج از خاک آمریکا به این پایگاه منتقل شده بودند. علاوه بر آن، تعدادی نیز از خانواده افسرانی که در محل زندگی میکنند برای نشان دادن پشتیبانی خود از خانواده قربانیان حادثه به این مراسم آمده بودند.

«روندا لین آندرسون» مادری که دو پسرش در پایگاه های دیگر خدمت میکنند و برای همدردی با خانواده های قربانیان در این مراسم شرکت کرده بود میگوید «تنها کاری که ما میتوانیم بکنیم اینست که آنان را در آغوش بگیریم و برایشان دعا کنیم و به آنان بفهمانیم که احساس شان را درک میکنیم.»

یکی از دیگر مادرانی که پسرش در یکی از پایگاه های نظامی آمریکا خدمت میکند میگوید حادثه وحشتناک پایگاه نظامی فورت هود، بر مردان و زنان اونیفورم پوش در بخش های دیگر ارتش نیز اثر گزارده است.

وی میگوید «این سربازان آموزش دیده اند تا در رویاروئی با دشمن در خارج از خاک آمریکا مقابله کنند.» واقعیت آنست کسانی که در پایگاه نظامی فورت هود زندگی میکنند، با برگزاری مراسم یادبود برای قربانیان جنگ آشنا شده اند زیرا تنها در چند سال گذشته تعداد کشته شدگان از این پایگاه در دو جنگ افغانستان و عراق به ٥٤٥ سرباز رسیده است.

«کریس لاو» یکی از افسران نیروی زمینی ارتش آمریکا که خود در افغانستان خدمت کرده، میگوید این یک ضربه واقعی بود زیرا وقتی که ما از جابجائی خود به پایگاه باز میگردیم، انتظار داریم برای کنار گذاردن آنچه در جنگ با آن روبرو بوده ایم، محیط مهربان و آرامی در انتظارمان باشد.

وی میگوید این واقعه بی شک بسیاری را تکان داده است. با این همه یکی از افسران حاضر در مراسم رسمی دیروز گفت در این پایگاه سربازان همچنان احساس راحتی میکنند و نگران حمله دیگری نیستند.

سربازانی که در مراسم یادبود کشته شدگان شرکت کرده بودند از شرکت پرزیدنت اوباما در این مراسم ابراز قدردانی میکردند.

XS
SM
MD
LG