لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۹

اوباما: خطر «پرتگاه مالی» برطرف شد


Members of the Fife and Drum Corps march during the re-opening ceremony for the Washington Monument in Washington, D.C. The monument was closed in 2011 after it suffered widespread damage caused by a 5.8 magnitude earthquake along the East Coast.
Members of the Fife and Drum Corps march during the re-opening ceremony for the Washington Monument in Washington, D.C. The monument was closed in 2011 after it suffered widespread damage caused by a 5.8 magnitude earthquake along the East Coast.

باراک اوباما امروز گفت مالیات طبقه متوسط آمریکا افزایش نخواهد یافت. مذاکره در مورد سایر مسائل مالی بین کاخ سفید و کنگره آمریکا ادامه دارد.

باراک اوباما دقایقی پیش طی سخنانی با موضوع اختلافات و مذاکرات پیرامون مفاد بودجه سالانه کشور، به نمایان شدن چشم انداز حصول توافق میان طرفین اشاره کرد و طی سخنانش، چند بار تأکید کرد که توافقی که جو بایدن معاون وی و میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنای آمریکا برای رسیدن به آن می کوشند، هنوز حاصل نشده است.

رئیس جمهوری آمریکا که امروز دوشنبه میزبان گروهی از شهروندان آمریکایی بود که از سوی کاخ سفید اعضای طبقه متوسط جامعه معرفی شدند، در سخنان خود گفت که گفت و گوها هنوز پایان نیافته و ابراز امیدواری کرد که طرفین، بتوانند بر سر شماری از مفاد بودجه سالانه به توافق دست یابند، تا بتوانند از افتادن اقتصاد آمریکا به آنچه از آن به «پرتگاه مالی» تعبیر شده، احتراز کنند.

رییس جمهوری ایالات متحده در سخنان بعدازظهر دوشنبه خود با محور مذاکرات مالی، گفت که اگر توافق به شکلی وسیع و قاطع تا نیمه شب به دست نیاید، شاید بتوان در آینده نزدیک و طی چند مرحله به آن دست یافت.

آقای اوباما افزود که رسیدن طرفین مذاکرات به توافق، مانع از افزایش مالیات بر درآمد خانوارهای طبقه متوسط آمریکا خواهد شد، تخفیف مالیاتی فرزندان این خانواده ها را تمدید خواهد کرد، به کارخانه هایی که از انرژی پاک استفاده می کنند تخفیف مالیاتی تخصیص خواهد داد، و پرداخت بیمه بیکاری به ۲ میلیون شهروند آمریکایی را تمدید خواهد کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که میچ مک کانل (سناتور جمهوری خواه و رهبر اقلیت سنای آمریکا) طی نشست و مذاکره بر سر بسیاری از موارد مهم و عمده قوانین مالیاتی کشور، با نمایندگان دولت اوباما به توافق هایی رسیده،‌ اما این توافق ها قاطع و فراگیر نبوده است.

در این حال، شماری از نمایندگان حزب دموکرات با جزئیات توافقی که تاکنون
منتشر شده مخالفند و می گویند رییس جمهوری آمریکا برای رسیدن به توافق با جمهوری خواهان، بیش از اندازه از موازین مورد نظر دموکرات ها عقب نشینی کرده است. ضرب الاجل حصول توافق بر سر مفاد بودجه سالانه آمریکا، نیمه شب دوشنبه، همزمان با آغاز سال ۲۰۱۳ است. اما به در ساعات بعد از ظهر دوشنبه، همه چیز حکایت از برطرف شدن خطر پرتگاه مالی دارد.
XS
SM
MD
LG