لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۲

تغيير سياست اقتصادی دولت اوباما از ارايه وام به موسسات مالی عمده به بانک های کوچک


تغيير سياست اقتصادی دولت اوباما از ارايه وام به موسسات مالی عمده به بانک های کوچک
تغيير سياست اقتصادی دولت اوباما از ارايه وام به موسسات مالی عمده به بانک های کوچک

پرزيدنت اوباما: بانک های بزرگ که سال گذشته در شرايط مالی بحرانی قرار داشتند، ديگر به کمک دولت نياز ندارند

باراک اوباما، ریيس جمهوری ايالات متحده، اعلام کرده است که مصمم است تا برای تداوم فعاليت کسب و کارهای کوچک آمريکا، اعتبار مالی بيشتری فراهم نمايد.

ریيس جمهوری ايالات متحده درصدد است تا تمرکز سياست دولت را از ارائه ضمانت مالی و کمک به مؤسسات مالی وبانک های بزرگ به بانک های محلی و سرمايه گذاران کوچک تر تغييردهد.

پرزيدنت اوباما می گويد بانک های بزرگ که سال گذشته در شرايط مالی بحرانی قرار داشتند، ديگر به کمک دولت نياز ندارند اما کسب و کارهای کوچک که موتور رشد کارآفرينی درآمريکا هستند، هنوز برای دريافت وام با چالش های بسياری روبرو هستند.

آقای اوباما می گويد: «هنوز سرمايه گذاران کثيری هستند که برای کارآفرينی و تداوم فعاليت های خود نتوانسته اند وام بگيرند و برای پرداخت دستمزدها و ادامه بقا با مشکلات بسياری روبروهستند و هنوز کسب و کارهای کوچک وموفق بسياری هستند که قصد دارند فعاليت های خود را گسترش دهند و افراد بيشتری را استخدام کنند اما سرمايه کافی دراختيار ندارند.»

آقای اوباما اخيراً در شرکت کوچکی در واشنگتن گفت از کنگره می خواهد تا از بسته ضمانت مالی ٧٠٠ ميليارد دلاری موجود استفاده کند و اجازه ارايه وام های دولتی بيشتر به کسب و کارهای کوچک تر را تصويب کند.

آقای اوباما گفته است: «اين سرمايه به کسب و کارهای کوچک کمک خواهد کرد تا افراد بيشتری را استخدام کنند و تجهيرات، زمين و بناهای مورد نياز حرفه های خود را خريداری کنند. وام های بزرگتر فرصتی برای رشد به صاحبان کسب وکارهای کوچک خواهد داد. »

پرزيدنت اوباما در ضمن قصد دارد تا کمک های مالی دولتی بيشتری را به بانک های کوچک تر ارائه کند تا بتوانند به سرمايه گذاران کشور وام دهند. وی می گويد بانک ها و کسب و کارهای کوچکتر بايد وام واعتبار بيشتری دريافت کنند تا بتوانند به بقای خود ادامه دهند.

آقای اوباما تمرکز خود درکمک به مؤسسات مالی کشور را در بحبوحه خشم و انزجار عمومی نسبت به ارائه ضمانت های مالی به مديران مالی بانک ها و شرکت های بزرگ تغييرمی دهد.

در همين حال، پرزيدنت اوباما می گويد طی ١۵ سال گذشته کسب و کارهای کوچک ۶۵ درصد کليه مشاغل جديد در ايالات متحده را آفريده اند و بيش از نيمی از مردم آمريکا که در بخش خصوصی کار می کنند يا برای يک شرکت کوچک کار می کنند و يا کارفرمای يک کسب و کار کوچک هستند.

XS
SM
MD
LG