لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۶

گشایش فستیوال فیلم جوانان در کاخ سفید


سینماگرانی کوچک با رویاهای بزرگ در فستیوال فیلم کاخ سفید
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

کاخ سفید روز جمعه میزبان دومین فستیوال فیلم دانش آموزی بود. فستیوالی که کشف استعدادهای نسل جدید، فیلمسازان نوجوان و جوان در سطوح آمادگی تا دبیرستان و فراهم آوردن برنامه آموزشی مناسب با استفاده از مربیان زبده و فیلمسازان سرشناس برای آنها، هدف آن بود.

در فستیوال ۱۵ فیلم کوتاه دانش آموزی از میان ۱۵۰۰ اثری که طول مدت آن ها کمتر از سه دقیقه بود برای شرکت در رقابت، انتخاب شدند. در آن از یک دانش آموز ۶ ساله ایالت مونتانا که در فیلم خود در باره گرمای سیاره زمین هشدار می دهد تا دانش آموز ۱۷ ساله ای از کالیفرنیا که مستندی درمورد کمک به بیخانمان ها ساخته شرکت داشتند.

باراک اوباما در جریان افتتاح فستیوال که با عنوان دعوت به هنر برگزار شد، به معرفی طرحی با عنوان اتحاد ما برای خدمت پرداخت، و گفت: « امروز با کمال افتخار اعلام می کنم که در چارچوب برنامه « اتحاد ما برای خدمت» انستیتوی فیلم امریکا و فدراسیون صنف هنرمندان رادیو و تلویزیون آمریکا با هم یکپارچه و متحد شده اند تا با تعیین مربی برای فیلمسازان جوان بهترین فیلمسازان را در چند ماه آینده آموزش دهند.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با تاکید بر قدرت انتقال پیام بوسیله فیلم، بر نقش رسانه ها بر انتقال پیام و ایجاد پیوند با مردم تاکید کرد.

او گفت: «همدلی و تفاهم، توانایی برقراری ارتباط ایجاد می کند؛ و همانگونه که این جوانان نشان داده اند، هر پیامی را می توان قدرتمندانه از طریق فیلم به مردم رساند، زیرا این رسانه ها هستند که ما را با مردم پیوند می دهند، و داستانهایی را برای ما بازگو می کنند که ما از هیچ طریق دیگری نمی توانیم به آنها دسترسی پیدا کنیم»

آقای اوباما همچنین به بحث و تبادل نظر در مورد برنامه ای با عنوان «حافظ برادرم» پرداخت که با هدف تربیت جوانان رنگین پوست توسط مربیان و الگوهای جوان برای کشف پتانسیل و توانایی آنها ترتیب داده شده است.

در این فستیوال استیو مک کوئین، کارگردان فیلم ۱۲ سال بردگی و هیلری سواک بازیگر فیلم های دختر میلیون دلاری و پسرها گریه نمی کنند، شرکت داشتند و برای فیلمسازان جوان سخنرانی کردند و از تجربه های شخصی خود در زمینه فیلمسازی گفتند.

در پایان ، پرزیدنت اوباما اعلام کرد که در قالب برنامه اتحاد ما برای خدمت و با همکاری مشترک انستیتو فیلم آمریکا و صنف هنرمندان رادیو و تلویزیون، ظرف سه سال آینده، فیلمسازان مستعد جوان و نوجوان از یک میلیون ساعت برنامه آموزشی بهره مند خواهند شد

XS
SM
MD
LG