لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۹

دیدار پرزیدنت اوباما از مناطق طوفان زده


دیدار پرزیدنت اوباما از مناطق طوفان زده
دیدار پرزیدنت اوباما از مناطق طوفان زده

رییس جمهوری آمریکا که به همراه خانواده اش به استراحت گاه کمپ دیوید رفته بود، بامداد روز یکشنبه به ایالت نیو جرسی سفر کرد تا بتواند از نزدیک میزان خسارت های وارده را درمناطق آسیب دیده مشاهده کند.

شهر پاترسون که به « شهر ابریشم» شهرت دارد و از نظر جمعیت در ایالت نیو جرسی در رده سوم قرار گرفته است؛ در طوفان اخیر بشدت آسیب دیده است.

روز پنجشنبه گذشته «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید گفت رییس جمهوری به ایالت نیوجرسی می رود تا از نزدیک آسیب های وارده را مشاهد کند و بر این تلاش است تا به مردم یاد آوری کند «که بسیاری از آمریکائی ها با توجه به این طوفان شدیداً آسیب دیده اند».

پرزیدنت اوباما روز شنبه ایالت های ماساچوست، رد آیلند، پنسیلوانیا، ویرجینیا، کانتیکت و همچنین ایالت نیو همشایر را ایالت هائی اعلام کرد که دچار بلایای طبیعی شده اند. پرزیدنت اوباما پیش از آن نیز در اطلاعیه دیگری ایالت نیویورک را در شمار همین گروه اعلام کرده بود.

اقدام رییس جمهوری منابع مختلف دولت فدرال را در اختیار این ایالت ها قرار خواهد داد. این کمک ها می تواند شامل تعمیر منازل و اعطای وام با بهره بسیار نازل به کسانی بشود که برای خانه خود بیمه نداشته اند. علاوه بر آن صاحبان کسب و کار نیز می توانند از کمک های دولت فدرال برای بازگشت به داد و ستد خود استفاده کنند.

کسانی که در طوفان آیرین دچار آسیب شده اند می توانند برای دریافت کمک در سایت اینترنتی سازمان کمک های اضطراری دولت که فیما نامیده می شود، ثبت نام کنند.

طوفان های نواحی گرمسیری در آمریکا همه ساله به تعدادی از ایالت ها شدیداً آسیب می رساند. این طوفان ها که از اقیانوس اطلس، خلیج مکزیک و بخش شرقی اوقیانوس آرام وارد خاک آمریکا می شوند، بیشتر مناطق جنوب غربی، نیو انگلند و میانه غربی را مورد آسیب قرار می دهند.

XS
SM
MD
LG