لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

سفر باراک اوباما به اروپا


سفر باراک اوباما به اروپا
سفر باراک اوباما به اروپا

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا یکشنبه شب راهی اروپا می شود. آقای اوباما قرار است در این سفر ۶ روزه از چهار کشور اروپایی دیدن کند.

رییس جمهوری آمریکا در سفر به کشورهای اروپایی با مقامات درباره شورش های خاورمیانه گفتگو خواهد کرد. وی همچنین در نشست هشت کشور صنعتی پیرامون مشکلات اقتصاد جهانی در فرانسه شرکت می کند و در یک جشن در ایرلند حضور خواهد داشت.

نا آرامی های خونین در لیبی و نقش آمریکا در بمباران نظامیان معمر قذافی، رهبر لیبی از سوی ناتو احتمالا در صدر مذاکرات سیاست خارجی آقای اوباما با رهبران اروپایی خواهد بود.

انتظار می رود رهبران آمریکا و اروپا درباره مشکلات مربوط به اقتصاد جهانی در زمان بهبود وضعیت رکود اقتصادی گفتگو کنند.

طی چند روز آینده، رییس جمهوری آمریکا به صورت جداگانه با دیوید کمرون نخست وزیر بریتانیا، دمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه، نیکلا سرکوزی رییس جمهوری فرانسه و نائوتو کان نخست وزیر ژاپن و همچنین بطور جمعی با شمار دیگری از رهبران جهان ملاقات خواهد کرد.

آقای اوباما قرار است روز دوشنبه وارد ایرلند شود و از آنجا برای سفری دو روزه به بریتانیا برود. در بریتانیا ریس جمهوری آمریکا و میشل اوباما بانوی اول آمریکا، مهمان ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام هستند.

آقای اوباما پس از بریتانیا برای شرکت در نشست گروه هشت راهی فرانسه می شود. مقصد پایانی رییس جمهوری آمریکا لهستان است.

پیش از آغاز مذاکرات با رهبران جهان، آقای اوباما در نظر دارد از دهکده ۲۹۶ نفره «مونی گال» در ایرلند که یکی از اجداد مادری اش در سال ۱۸۳۰ در آنجا به دنیا آمد و مدت ۲۰ سال پیش از مهاجرت به آمریکا در آنجا زندگی کرد، دیدن کند.

XS
SM
MD
LG