لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۳

اوباما در گفت و گو با زاکربرگ: همه باید در عصر اطلاعات از فرصت های برابر برخوردار باشند


رئیس جمهوری آمریکا با حضور در جمع کارآفرینان جوان، بر تعهد برای ایجاد فرصت‌های یکسان در عصر دیجیتال تاکید کرد.

باراک اوباما عصر جمعه چهارم تیر ماه به گردهمایی جهانی کارآفرینان در سیلیکون ولی کالیفرنیا رفت و در یک گفت و گو با حضور مارک زاکربرگ و چهار نفر دیگر از کارآفرینان مطرح و جوان جهان حضور یافت.

رئيس جمهوری آمريکا در این نشست گفت: "دولت‌ها در عصر فناوری‌های ديجيتال چالش‌های زيادی برای انطباق خود با دگرگونی‌ها و تغييرات شتابناک دارند؛ دگرگونی‌های که گاه با تغييرات فرهنگی همراه است و می‌تواند بسيار دشوار تحقق بپذيرد."

در گفت و گوی مناظره مانند آقای اوباما و چهار کارآفرین دیگر، علاوه بر مارک زاکربرگ، بنيانگذار شبکۀ اجتماعی فيس بوک، مای مدحت، بنيانگذار مصری سايت معروف ایونتوس ويژۀ فروش بليط رويدادهای مختلف، بوسکو نزيمانا، اهل روآندا و بانی هابانا، شرکتی که با تغيير زباله به سوخت مصرفی و پاک گامی بزرگ و انقلابی در جهت توليد سوخت کشور خود برداشته و موستا چکا، اهل پرو که با راه اندازی سايت لابوراتوريا کمک شایانی به تقويت مهارت‌های ديجيتالی زنان معلول کشور خود کرده است، حضور داشتند.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود در این جمع گفت: "جهان کوچک و تو در تو شده است، همه شما به نوعی نمايندۀ اين ارتباط تو در تو هستيد، ارتباطی که در عين حال که هدفش بهره وری فوق العاده عظيمی ست که هم چالش‌های خود را دارد و هم ترسناک است."

به گفته آقای اوباما این بسیار مهم است که کارآفرینان مطمئن شوند که همه به طور يکسان بتوانند از فرصت های به دست آمده از طریق این ارتباطات بهره بگيرند.

مارک زاکر برگ، بنيانگذار فيس بوک هم در پاسخ گفت که هدف از کارآفرينی تنها بوجود آمدن شرکت‌های جديد نيست، بلکه خلق و ايجاد تغيير است.

زاکربرگ گفت که با وجود شک و ترديد بسياری از مردم در توفيق سايت فيس بوک به تلاش خود ادامه داد چون به راه خود باور داشت. او گفت: "زمانی موفق می‌شوی که برای آنچه انجام می دهی اهميت قائل باشی."

به گفته بنیانگذار فیس بوک، در حال حاضر يکی از بزرگترين موانع پيش روی او چگونگی برقراری ارتباط با تمام جهان کمبود دسترسی به اينترنت است و در حال حاضر شخصاً تمامی تمرکزش بر چگونگی ايجاد ارتباط و افزایش دسترسی به اینترنت است.

XS
SM
MD
LG