لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۹

پرزیدنت اوباما خشونت های جاری در مصر را محکوم کرد


یک زن مسلمان مصری با در دست گرفتن یک جلد کلام اله مجید یکپارچگی خود را با مسیحیان مصری که دست به تظاهرات زده بودند؛ نشان می دهد.
عکس از خبرنگار صدای آمریکا - مصر - ۱۰ اکتبر ۲۰۱۱
یک زن مسلمان مصری با در دست گرفتن یک جلد کلام اله مجید یکپارچگی خود را با مسیحیان مصری که دست به تظاهرات زده بودند؛ نشان می دهد. عکس از خبرنگار صدای آمریکا - مصر - ۱۰ اکتبر ۲۰۱۱

کاخ سفید با انتشار اعلامیه ای خشونت های جاری در مصر را محکوم کرد. در اطلاعیه کاخ سفید آمده است که رئیس جمهوری آمریکا شدیداً نگران خشونتهائی است که در مصر به از دست دادن جان تظاهر کنندگان و نیروهای امنیتی انجامیده است.

رئیس جمهوری می گوید آمریکا با خانواده های افرادی که کشته یا زخمی شده اند، همدردی می کند و در این دوران سخت و دردآور در کنار مردم مصر ایستاده است.

اکنون زمان آنست که همه طرف های اختلاف کنار بایستند تا مصر بتواند بصورتی یک پارچه به جلو حرکت کند.

در همین اطلاعیه آمده است در حالی که مردم مصر آینده خود را شکل می دهند، ایالات متحده آمریکا همچنان بر این باورست که حقوق اقلیت ها از جمله حقوق مصری های مسیحی باید محترم شمرده شود. رئیس جمهوری آمریکا همچنین می گوید تمام مردم مصر برخوردار از حقوق بشر و حق تظاهرات آرام و آزادی مذهبی هستند.

کاخ سفید همچنین در این اطلاعیه خاطر نشان می کند که ما مطلع شدیم نخست وزیر مصر خواهان تحقیق در این مورد شده و از تمام طرفین اختلاف خواسته است که از خشونت خودداری کنند.

کاخ سفید می گوید این رویدادهای غم انگیز نباید مانع برگزاری انتخابات در موعد مقرر و ادامه انتقال (مرحله) عادلانه و آرام دموکراسی بشود.

XS
SM
MD
LG