لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۰

ادامه سفر باراک اوباما برای جلب حمايت از طرح کاهش کسری بودجه


ادامه سفر باراک اوباما برای جلب حمايت از طرح کاهش کسری بودجه
ادامه سفر باراک اوباما برای جلب حمايت از طرح کاهش کسری بودجه

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه از ايالت غربی نوادا بمنظور ترويج طرح خود برای پایین آوردن کسری بودجه ملی، ديدار کرد.

در اين مراسم در تالار شهر رينو، آقای اوباما گفت که ایالات متحده بايد با کسری بودجه مقابله کند، اما برای رسيدن به اين هدف حاضر به قطع سرمايه گذاری دولتی در زمينه انرژی پاک، پژوهش های پزشکی، و نوآوری های ديگر نيست.

وی افزود که او با پايين آوردن بودجه آموزش و پرورش و يا کاستن از پروژه های زيربنايی کشور، موافق نيست.

باراک اوباما گفت آمريکا بايد در حد توانايی مالی خود زندگی کند و در عين حال به سرمايه گذاری برای آينده ادامه دهد. او گفت همگان در طرح وی برای کاهش هزينه ها شريک خواهند بود.

به گفته رییس جمهوری آمریکا، در اين طرح نسبت به هزينه ها در هرجايی که امکان داشته باشد از جمله وزارت دفاع، صرفه جويی می شود و همچنین از هزينه های طرح بهداشت و بيمه ملی کاسته می شود و کاهش ماليات برای ثروتمندان، پايان می يابد.

ديدار رييس جمهوری آمريکا از ايالت نوادا بخشی از سفر وی به غرب ايالات متحده با هدف بالا بردن حمايت مردم از طرح کاهش کسری بودجه و همچنين جمع آوری پول برای مبارزات انتخاباتی سال ٢٠١٢ صورت مي گيرد.

نرخ بیکاری در اين ايالت بالا است و بسياری به علت عدم توانايی ها در پرداخت وام مسکن، ناگزير خانه خود را به بانک واگذار می کنند.

رییس جمهوری آمریکا اوايل روز پنجشنبه در يک گردهمايی در شهر سانفرانسيسکو سخن گفت. حدود ۲۰۰ نفر در اين گردهمايی شرکت کردند و با پرداخت مبلغی بالغ بر ٣۶ هزار دلار به جمع آوری پول برای مبارزات انتخاباتی باراک اوباما، کمک کردند.

XS
SM
MD
LG