لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۹

مجلس نمایندگان افزایش سقف بدهی را تصویب کرد


جان بینر، ۶ فوریه ۲۰۱۴
جان بینر، ۶ فوریه ۲۰۱۴
مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت در آن با جمهوریخواهان است، طی تغییر غیرمترقبه ای، از سیاست های معمول و متعارف خود فاصله گرفته و بدون قید و شرط خاصی به افزایش سقف بدهی آمریکا رای مثبت داده است.

باراک اوباما و نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا ماه هاست خواستار چنین رایی هستند و تلاش کرده اند تا قانونگذاران جمهوریخواه را به دادن چنین رایی متقاعد کنند. نانسی پلوسی، رهبر اقلیت سنا، از جان بینر به خاطر کسب رای نمایندگان هم حزبش تشکر کرد.

در این حال، آقای بینر گفته است که نمایندگان جمهوریخواه از عملکرد آقای اوباما خشمگینند و از این ناراحتند که رئیس جمهوری آمریکا حاضر نشده بر سر تعیین احتمالی قید و شرط برای سقف بدهی با آنها به گفت و گو بنشیند. بینر طی سخنان روز سه شنبه خود گفت که آقای اوباما کسی است که سبب افزایش بدهی شده است و از این روست که اغلب جمهوریخواهان نیز تاکنون ترجیح داده اند که خود وی (باراک اوباما) و هم حزبانش مسئولیت حل و فصل افزایش سقف بدهی های کشور را به عهده گیرند.

تصویب افزایش سقف بدهی آن هم بی قید و شرط، در حالی انجام می گیرد که جان بینر در سال ۲۰۱۱ وعده داد که هرگز نگذارد چنین اتفاقی بیافتد.


از سوی دیگر، انتظار می رود که سنای آمریکا (که اکثریت آن با نمایندگان دموکرات است)، طی روزهای آینده لایحه ای با محور سقف بدهی تصویب کنند و در ازای آن نیز شرطی تعیین نکنند. جک لیو، وزیر خزانه داری آمریکا، گفته است که کنگره آمریکا باید حداکثر تا روز ۲۷ فوریه در این خصوص تصمیم بگیرد و اعلام رای کند.
XS
SM
MD
LG