لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۲

در واشنگتن چه می گذرد؟ (۲۸ ژوئیه)


در واشنگتن چه می گذرد؟ (۲۸ ژوئیه)
در واشنگتن چه می گذرد؟ (۲۸ ژوئیه)

پرزیدنت اوباما بامداد امروز گزارش های روزانه ریاست جمهوری را توسط گروه مشاوران خود در پشت درهای بسته و دور از چشم خبرنگاران دریافت کرد. در این جلسه جو بایدن معاون رئیس جمهوری نیز حضور داشت.

کاخ سفید می گوید پرزیدنت اوباما ساعاتی پس از نیمروز با آقای گایتنر وزیر خزانه داری نیز ملاقات و گفتگو خواهد کرد. علاوه بر آن رئیس جمهوری با هیلاری ردهام کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا نیز ملاقات و گفتگو می کند، ملاقاتی که در پشت درهای بسته و دور از چشم خبرنگاران انجام خواهد گرفت.

این در حالی است که «ستاد انتخاباتی پرزیدنت اوباما برای سال ۲۰۱۲» با ارسال ای میلی برای دموکرات ها می گوید رئیس جمهوری در سخنرانی دوشنبه شب خود از قانون گزاران آمریکائی خواست برای مواجه با تعهداتی که آمریکا بر عهده دارد و افزایش «سقف بدهی» با یکدیگر توافق کنند.

ستاد انتخاباتی پرزیدنت اوباما می گوید کنگره آمریکا بارها صرفنظر از این که دموکرات ها بر سر کار بوده اند یا جمهوری خواهان، در صورت نیاز رئیس جمهوری وقت، مسئله افزایش «سقف بدهی» را انجام داده است.

به عنوان مثال، کنگره آمریکا ۱۸ بار در زمان های متفاوت با در خواست رونالد ریگان رئیس جمهوری وقت آمریکا برای افزایش سقف بدهی های دولت فدرال موافقت کرده بود.

ستاد انتخاباتی پرزیدنت اوباما همچنین می گوید اکنون ببینیم وضعیت چیست: پرزیدنت اوباما دیدگاه متعادلی را برای افزایش سقف بدهی ها همراه با گام هائی برای کاهش بدهی دراز مدت آمریکا پیشنهاد کرده و از شرکت های نفتی، شرکت های تجاری و آمریکائی های ثروتمند خواسته است تا سهم خود را به جای این که مشکل بر دوش طبقه متوسط و سالمندان گذاشته شود؛ بر عهده گیرند.

اشاره ستاد انتخاباتی پرزیدنت اوباما به مسئله افزایش مالیات ها برای طبقه ثروتمند آمریکائی است که در حال حاضر از معافیت هائی برخوردارند. جمهوری خواهان با افزایش هر گونه مالیاتی مخالفت می کند و می گویند افزایش مالیات بر ثروتمندان، صاحبان کسب و کار را دچار مشکل می کند و در نتیجه بیکاری افزایش خواهد یافت.

ستاد انتخاباتی پرزیدنت اوباما برای ۲۰۱۲ به دموکرات ها می گوید شما نمایندگان دموکرات خود را در کنگره دارید اما لازم است سخنان آمریکائی هائی مانند شما نیز به گوش« جان بیِنر» رئیس مجلس نمایندگان که سرپرستی مذاکرات جمهوری خواهان را بر عهده دارد رسانده شود.

همین ای میل ضمن اعلام شماره تلفن آقای«جان بیِنر» از همه می خواهد که با دفتر رئیس مجلس نمایندگان تماس گرفته و بگویند که نمی خواهند اقتصاد کشور گروگان سیاست های موجود (در واشنگتن) بشود.

با این همه گفته می شود که بزودی توافقی بین جمهوری خواهان و دموکرات ها در مورد کاهش کسری بودجه و افزایش سقف بدهی دولت صورت خواهد گرفت.

... و هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه از سوی رئیس جمهوری و مردم آمریکا، پنجاه و یکمین سالروز استقلال بنین را به مردم آن کشور تبریک گفته است. خانم کلینتون می گوید آمریکا و بنین دارای روابط مستحکمی هستند که بر پایه تعهد آنان به دموکراسی، صلح و اجرای قانون شکل گرفته است.

بنین که پیش از بدست آوردن استقلال خود از فرانسه در سال ۱۹۶۰ داهومی نامیده می شد، در سال های ۱۷۰۰ میلادی رهبری تجارت برده داری را در قاره آفریقا بر عهده داشت، تجارتی که در آن سالانه ۱۰ هزار انسان که زندانیان جنگی بودند به عنوان برده در معرض فروش قرار می گرفتند و از بنین با کشتی راهی آمریکای شمالی می شدند.

امروز بنین دارای یک حکومت دموکراتیک است، زبان رسمی آن همچنان فرانسه باقی مانده است هر چند که زبان های قبیله ای « فوُن» و «یُروبا» نیز توسط اکثریت مردم مورد استفاده قرار می گیرد.

XS
SM
MD
LG