لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۲

اوباما در ضیافت طنز گوئی برای خبرنگاران


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در ضیافت سالانه شام خبرگاران حوزه کاخ سفید، ضمن رعایت سنت طنزگوئی ویژه این مراسم ، به قربانیان و آسیب دیدگان در بمب گذاری های ماراتون بوستون و انفجار کارخانه کود شیمائی تگزاس نیز ادای احترام کرد، و خدمات امدادگران و ماموران پلیس را ستود.

پرزیدنت اوباما با این یادآوری که مردم آمریکا عمیقا تحت تاثیر خدماتی قرار گرفتند که امدادگران، از جمله افراد پلیس، آتش نشانان و داوطلبان در جریان تراژدی های بوستون و تگزاس از خود نشان دادند، گفت «من همیشه معتقد بوده ام که این افراد خدمات خود را برای آن که مورد ستایش قرار بگیرند، یا معروف شوند، انجام نمی‌‌دهند. آنان این خدمات را بدان جهت انجام می دهند که خانواده‌ها و همسایه‌های خود را دوست دارند و به کشورشان عشق می‌‌ورزند. ما باید با الهام از این زنان و مردان تلاش کنیم تا خود را به سطح معیارها و ضوابطی برسانیم که آنان برای خدمت به هموطنانشان برگزیده اند».

پرزیدنت اوباما پیشتر در جریان جوک گوئی های راجع به خودش گفت شلدون آدلسون ، بیلیونر آمریکائی، بهتر بود صد میلیون دلاری را که برای جلوگیری از تجدید انتخاب او به مقام ریاست جمهوری خرج کرد، برای خارج شدن از مبارزات انتخاباتی به خود ش می داد ، و بعد به خنده گفت البته من احتمالا چنین پیشنهادی را قبول نمی کردم اما دست کم در باره آن فکر می کردم.

ضیافت سالانه شام خبرنگاران حوزه کاخ سفید امسال ر با حضور بسیاری از چهره های سرشناس در محافل سیاسی، اجتماعی و هنری نیز همراه شده بود .
سابقه این ضیافت ها به ۹۳ سال پیش باز می گردد که انجمن خبرگاران حوزه کاخ سفید شکل گرفت.
هدف برگزار کنندگان در آغاز این بود که رئیس جمهوری آمریکا در محفلی خودمانی و دور از تشریفات، با خبرنگاران صحبت کند و در باره مسائل و موضوع های مورد توجه افکار عمومی و یا انتقاد های از خود با طنز و شوخی واکنش نشان دهد .

بتدریج، علاوه بر خبرنگاران، چهره های سیاسی ، هنری و کمدین های معروف نیز به این ضیافت ها دعوت شدند. این بار نوبت کونان اوبراین کمدین و مجری شو های کمدی شبکه تلویزیونی تی بی اس بود که با اشاره به برنامه های پرزیدنت اوباما برای ایجاد مشاغل جدید گفت این برنامه ها موجب شده است که جهان کاتولیک فعلا ۲ پاپ داشته باشد.
XS
SM
MD
LG