لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۶

اوباما در آستانه آخرین سخنرانی سالانه: در کنگره از خوشبینی به آینده آمریکا خواهم گفت


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای هفتمین و آخرین بار در دوران ریاست جمهوری خود، سه شنبه شب در کنگره ایالات متحده برای عموم مردم آمریکا، چشم انداز خود را نه تنها برای دوران باقیمانده ریاست جمهوری اش بلکه برای آینده آمریکا بیان می کند.

آقای اوباما در ویدیویی که در کاخ سفید ضبط شده گفت در سخنرانی شامگاه سه شنبه درباره "وضعیت کشور" علاوه بر این که از پیشرفت های قابل توجه صورت گرفته و برنامه هایش در سال جاری سخن خواهد گفت، از کارهایی که در سالیان آتی باید انجام شود نیز خواهد گفت.

باراک اوباما در این ویدیو گفت اقداماتی که باید در سالیان آتی انجام شود و او در سخنرانی روز سه شنبه به آنها اشاره خواهد کرد "آمریکایی قوی تر، بهتر، و مرفه تر را برای کودکان آمریکایی تضمین می کند."

او در این ویدیو گفت به مسیری که آمریکا در آن قرار دارد هیچ وقت به اندازه امروز خوشبین نبوده است.

جاش ارنست سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید گفت آمریکا از بدترین رکود اقتصادی از زمان "بحران بزرگ اقتصادی" دهه ۱۹۳۰ عبور کرد و بهبود یافت. اشاره او به بحران مالی عظیم و فراگیری است که نشانه های عمده آن در سال ۲۰۰۷ در آمریکا نمایان شد و جهان را نیز در برگرفت.

جاش ارنست گفت ما اکنون شاهد بی ثباتی اقتصادی در کشورهای مختلف جهان هستیم در حالی که اکنون اقتصاد آمریکا در قدرت است و با آن همه بی ثباتی در تضاد است.

جاش ارنست می گوید در سخنرانی روز سه شنبه درباره وضعیت کشور، باراک اوباما درباره چشم انداز دراز مدتی که برای کل کشور دارد صحبت می کند و به برخی بدبینی هایی که در نظرسنجی های افکار عمومی و اظهارات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دیده می شود، پاسخ می دهد.

XS
SM
MD
LG