لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۸

پرزيدنت اوباما انجام خدمات داوطلبانه را «گوهر آزادی آمريکا» ناميد


در يک رويداد کم نظير پرزيدنت اوباما و يک رئيس جمهوری پيشين آمريکا – بوش پدر - در تگزاس در کنار يکديگر مردم آمريکا را به شرکت هر چه بيشتر در فعاليت های داوطلبانه و کمک به جامعه تشويق کردند. اين در حالی است که آمريکا در گير دو جنگ، يکی در عراق و ديگری در افغانستان است

پرزيدنت اوباما انجام خدمات داوطلبانه را «گوهر آزادی آمريکا» ناميد

پريچهر فرزام

در يک رويداد کم نظير پرزيدنت اوباما و يک رئيس جمهوری پيشين آمريکا – بوش پدر - در تگزاس در کنار يکديگر مردم آمريکا را به شرکت هر چه بيشتر در فعاليت های داوطلبانه و کمک به جامعه تشويق کردند. اين در حالی است که آمريکا در گير دو جنگ، يکی در عراق و ديگری در افغانستان است.

در مراسمی که روز جمعه در آمفی تئآتر دانشگاه اِی و اِم در ايلات تگزاس آمريکا بر پا شده بود، رئيس جمهوری اسبق آمريکا، پرزيدنت بوش پدر با تکيه بر عصا به ايراد سخنرانی پرداخت و گفت چهل و چهارمين رئيس جمهوری ما کاملاً حق دارد که ميگويد هيچ زمانی مهم تر از حالا برای شرکت در خدمات داوطلبانه وجود ندارد. اشاره آقای بوش به چهل و چهارمين رئيس جمهوری آمريکا، پرزيدنت اوباما بود.

«باربارا بوش» همسر آقای بوش، «جيمز بيکر» وزير امور خارجه دولت بوش پدر و همچنين «رابرت گيتز» وزير دفاع آمريکا نيز در اين مراسم حضور داشتند.

پرزيدنت اوباما در اين مراسم در باره اهميت خدمات داوطلبانه در کشور سخن گفت و هنگام اشاره به نقش دولت اظهار داشت که دست آخر و هنگام روياروئی با چالش ها، نياز به انجام اقدامات ضروری همواره از محدوديت های دولت فراتر ميرود.

رئيس جمهوری آمريکا گفت هر چند که دولت بايد کارهای فراوانی را برای حفظ امنيت خانواده ها، پاکيزگی آب و هوا و بازرگانی آزاد و منصفانه انجام دهد و ميتواند آنها را انجام بدهد، اما هنوز موارد فراوانی وجود دارند که دولت نميتواند و نبايد انجام دهد و آنجاست که اهميت شرکت فعالانه شهروندان در خدمات داوطلبانه بيشتر معلوم ميشود. پرزيدنت اوباما مردم آمريکا را تشويق کرد تا از طريق شرکت در فعاليت های داوطلبانه به جامعه خود خدمت کنند.

پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری اسبق آمريکا نخستين رئيس جمهوری ای بود که در کاخ سفيد يک دفتر دائم برای ترويج خدمات داوطلبانه شهروندان آمريکائی بوجود آورد.

کنفرانس روز جمعه با کمک انستيتوی «نقطه های نورانی» به مناسبت بيستمين سال ترويج اين خدمات تشکيل شده بود.

پرزيدنت اوباما در بخش ديگری از سخنان خود به دانشجويان حاضر در جلسه گفت اگر پرزيدنت بوش توانست هنگامی که حتی از بسياری از شما جوان تر بود، ٥٨ بار در ماًموريت های جنگی پرواز کند که يک بار هم هواپيمايش بر اثر اصابت گلوله دشمن به زمين سقوط کرد، بی شک شما نيز ميتوانيد وقتی وظائف فشرده تر شود؛ به خدمات خود ادامه دهيد. رئيس جمهوری گفت زندگی سراسر خدمت بوش الهام دهنده همه ماست.

پرزيدنت اوباما خدمات داوطلبانه را «گوهر آزادی آمريکا» ناميد.

پرزيدنت اوباما در سخنرانی خود گفت وی با وجود بحران اقتصاد جهانی و تهديدهای امنيتی نسبت به آينده خوشبين است زيرا اکنون نسل جوان آمريکا نسبت به نسل های گذشته، بيشتر در خدمات داوطلبانه مشارکت ميکند.


XS
SM
MD
LG