لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۹

آخرین تلاش های اوباما در حمایت از کمپین هیلاری کلینتون


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در میان ۱۱ هزار نفر از هواداران حزب دمکرات در استادیوم اوسئولا کانتی در ایلینوی سخنرانی کرد.

پیشتر در ۲۹ اکتبر ۲۰۰۹ اوباما در اولین کمپین انتخاباتی خود همراه بیل کلینتون در این استادیوم حاضر شده بود.

اوباما در سخنان روز یکشنبه خود در حمایت تمام قد از هیلاری کلینتون، او را پاسدار میراث ریاست جمهوری خود توصیف کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در این سخنان به دونالد ترامپ و ستاد انتخاباتی او حمله کرد: «مثل این که ستاد ترامپ حساب توییتر او را گرفته است. آنقدر به او کم اعتماد هستند که گفته اند کنترل حساب توییتر را از او می گیرند. اگر کسی نتواند حساب توییترش را اداره کند، چطور می تواند کدهای اتمی را کنترل کند؟»

سی.ان.ان می گوید تبلیغات انتخاباتی نامزد حزب دموکرات آمریکا شباهت اندکی با تبلیغات انتخاباتی گذشته اوباما دارد. او در دوازده سال گذشته از نامزد سنا به رئیس جمهوری بدل شده که حالا برای ریاست جمهوری فردی دیگر تلاش می کند.

این هفته آخر فعالیت اوباما در رقابت انتخاباتی در حمایت از نامزد هم حزب خود یعنی هیلاری کلینتون است. او با وعده تغییر و امید مسند ریاست جمهوری آمریکا را به دست گرفت.

اوباما همچنان در میان آمریکایی های سیاهپوست و جوانانی که چون سنشان کم بود نتوانستند به او رای بدهند محبوب است.

باراک اوباما از روز سه شنبه گذشته تاکنون ۱۷ بار سوار هواپیما و از آن پیاده شد تا در میان هواداران نامزد حزب دمکرات هیلاری کلینتون سخنرانی کند.

او در این رشته سفر به اوهایو، کارولینای شمالی، فلوریدا، و دوباره کارولینای شمالی و فلوریدا رفت. اینها ایالت هایی است که دموکرات ها گمان می کنند در آن ها می توانند پیروز شوند اما از آن مطمئن نیستند.

آقای اوباما در این سفر در مواردی به نقاطی اعزام شد که به نظر می رسد آرای خانم کلینتون در حال ریزش است. با وجود فشرده بودن برنامه، دستیاران آقای اوباما میگویند که او آرامش خود را حفظ کرده است.

سی.ان.ان می گوید که اوباما در کمپین سال ۲۰۰۸ طرف ضعیف ماجرا بود و اوضاع به نفعش نبود. و در کمپین سال ۲۰۱۲ برای حفظ کاخ سفید برای یک دوره چهارساله دیگر تلاش می کرد. او این بار برای برای پیروزی یک کاندیدای دیگر که محبوبیت او از خودش نیز کمتر است تلاش می کند.

XS
SM
MD
LG