لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۸

در واشنگتن چه می گذرد؟ (سیزدهم ژوئن)


در واشنگتن چه می گذرد؟ (سیزدهم ژوئن)
در واشنگتن چه می گذرد؟ (سیزدهم ژوئن)

کاخ سفید می گوید پرزیدنت اوباما بامداد امروز – ۲۳ خرداد – پس از دیدار از مراکز کارخانه معظم انرژی در «دورهام»، با شورای ایجاد مشاغل و توانائی ها در باره سیاست هائی که بتواند در این زمینه به شکوفائی اقتصادی، ایجاد مشاغل جدید و تسریع در امر استخدام در سراسر آمریکا کمک کند؛ ملاقات و مذاکره خواهد کرد.

ایالت کارولینای شمالی از نظر تعداد بیکاران در رده دهم در آمریکا قرار دارد.

این در حالی است که بنا بر آخرین نظر سنجی روزنامه واشنگتن پست در ۱۷ خرداد، پرزیدنت اوباما ۱۸ در صد نسبت به نظر سنجی قبلی پائین آمده است.

این نظر سنجی که به همراهی شبکه تلویزیونی اِ – بی – سی۱ انجام شد نشان می دهد که «میت رامنی»۲ کاندیدای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا شانه به شانه با پرزیدنت اوباما بوده است؛ مسئله ای که تلاش های پرزیدنت اوباما و ستاد انتخاباتی وی را برای پیروزی در دومین دور ریاست جمهوری آمریکا با مشکل روبرو خواهد کرد.

دست در کاران ستاد انتخاباتی پرزیدنت اوباما که رئیس حزب دموکرات است و سایر کاندیداهای جمهوری خواه خود را برای انتخابات مقدماتی حزبی در آمریکا آماده می کنند، انتخاباتی که به اعلام کاندیداهای حزبی و مستقل می انجامد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز سه شنبه ششم نوامبر سال ۲۰۱۲ میلادی برگزار خواهد شد.

کاخ سفید می گوید پرزیدنت اوباما علاوه بر بازدید از ایالت کارولینای شمالی، بعد از ظهر امروز به میامی در ایالت فلوریدا می رود تا سخنانی در جلسه کمیته ملی دموکرات در «مرکز آدریِن آرشت» ایراد کند.

در این سفر پرزیدنت اوباما همچنین به گفتگو در باره ایجاد مشاغل جدید در آمریکا می پردازد، مسئله ای که گفته می شود در صورت ادامه ضریب بالای بیکاری، انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده بر آن متمرکز خواهد شد.

... و وزارت امور خارجه آمریکا می گوید هیلاری ردهام کلینتون وزیر امور خارجه امروز در سفر خود به کشورهای آفریقائی از کشور تانزانیا بازدید کرد، کشوری که در چارچوب سازمان کمک های خارجی آمریکا قرار دارد.

وزیر امور خارجه آمریکا در این دیدار با اشاره به طرحی که در این رابطه اجرا میشود و «همکاری زنان روستائی» نام دارد گفت محلی که این طرح در آن اجرا می شود، همان محلی است که بنا بر باور ما تغییرات عمیقی می تواند در کشور تانزانیا انجام دهد.

وزیر امور خارجه آمریکا سپس با توجه به آن که از هر ۴ شهروند تانزانیائی ۳ نفر آن زندگی خود را از طریق کشاورزی تاًمین می کنند گفت من بر این باورم که برای هر چالشی در این کشور یک راه حلی وجود دارد و در اقتصاد فعال کشاورزی این سرزمین زنان نقش مهمی بر عهده دارند. در نتیجه، با توجه به همکاری فراوانی که در این کشور(تانزانیا) بین مردم وجود دارد، آمریکا نیز می خواهد در این اتحاد مشارکت داشته باشد.

خانم کلینتون هنگام احراز مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفته بود در کنار وظائف خود، مسئله زنان و حقوق آنان را نیز در سراسر جهان دنبال خواهد کرد.

تانزانیا یکی از ۲ کشور آفریقائی است که در چارچوب طرح جدید توسعه اقتصادی «اتحاد برای پیشرفت»۳ انتخاب شده است. طرحی که تنها ۴ کشور از سراسر جهان در آن دیده می شوند.

پرزیدنت اوباما نزدیک تر شدن به قاره آفریقا را در چارچوب اقتصادی و سیاسی، در اولویت برنامه های سال جاری خود قرار داده است.

۱ABC

۲Mitt Romney

۳Partnership for Growth

XS
SM
MD
LG