لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۷

در واشنگتن چه می گذرد؟ (۱۳ ژوئیه)


تظاهرات مردم در سوریه در مخالفت با بشار اسد
تظاهرات مردم در سوریه در مخالفت با بشار اسد

دولت آمریکا در همان حال که سرکوب مردم سوریه را از سوی بشار اسد محکوم می کند، می گوید که رئیس جمهوری سوریه مشروعیت خود را از دست داده است

پرزیدنت اوباما و هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا هر ۲ بر این مسئله تاًکید کرده اند.

مدیر کل وزارت امور خارجه آمریکا در دموکراسی و حقوق بشر می گوید « دولت سوریه با وجود قولی که برای متوقف کردن نقض حقوق شهروندان خود داده بود» همچنان به سرکوب شدید مردم ادامه می دهد. وی می گوید همانطور که خانم کلینتون گفته است « پرزیدنت اسد از دیدگاه آمریکا مشروعیت خود را از دست داده است».

کاخ سفید در اعلام برنامه پرزیدنت اوباما گفت که رئیس جمهوری بامداد امروز با سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ملاقات و گفتگو کرده است. این ملاقات در پشت درهای بسته و دور از چشم خبرنگاران قرار گرفت.

پرزیدنت اوباما پس از ملاقات با وزیر امور خارجه روسیه با گروه مشاوران اطلاعاتی خود نیز ملاقات و گفتگو کرد. این ملاقات نیز در پشت درهای بسته صورت گرفت.

کاخ سفید می گوید پرزیدنت اوباما علاوه بر این ملاقات ها، قرار است با مشاوران ارشد خود و همچنین جو بایدن معاون ریاست جمهوری نیز ملاقات و گفتگو کند. ملاقات هائی که در پشت درهای بسته و دور از چشم خبرنگاران انجام خواهد گرفت.

... و از سوی دیگر، در واشنگتن کریستین لاگارد رئیس جدید صندوق بین المللی پول که کار خود را روز ۵ ژوئیه شروع کرده است، به قول های خود در مورد چین وفا کرده و «شیو مین» یک شهر وند چین را به عنوان معاون برگزیده است، اتفاقی که برای نخستین بار در تاریخ بزرگ ترین سازمان مالی جهان روی می دهد.

این سومین پستی است که در این رده در صندوق بین المللی پول گشوده شده است. آقای شیو مین در کنار یک آمریکائی و یک ژاپنی رئیس سازمان را در انجام وظائفش همراهی می کنند.

معاون جدید بانک از یک تجربه غنی برخوردارست و پیش از این در بانک جهانی و همچنین در بانک مرکزی چین در سطوح بالا انجام وظیفه کرده است.

منابع مورد استفاده:

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید

وزارت امور خارجه آمریکا

لوفیگارو - پاریس

XS
SM
MD
LG