لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۴

پرزیدنت اوباما و تفنگداران نیروی دریائی آمریکا


Obama Hawaii
Obama Hawaii
باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده که به همراه خانواده خود برای گذراندن تعطیلات آخر سال به هاوائی رفته است؛ روز کریسمس را به همراه همسر خود میشل اوباما بانوی اول آمریکا در پایگاه تفنگداران دریائی هاوائی و با خانواده های سربازان گذراند.

پرزیدنت اوباما و همسرش میشل اوباما بعد از ظهر روز کریسمس را در پایگاه تفنگداران نیروی دریائی هاوائی موسوم به « چو هال » گذراندند. یک گروه ۶۰۰ نفری از تفنگداران نیروی دریائی و خانواده هایشان در آن مرکز گرد آمده بودند تا با رئیس جمهوری خود در مقام فرمانده کل قوا دیدار و گفتگو کنند.

اکثر کسانی که در پایگاه نظامی هاوائی حضور داشتند، تفنگداران نیروی دریائی آمریکا بودند. با این همه، سایر نیروهای در حال خدمت از بخش های دیگر ارتش نیز می توانستند در جلسه دیدار پرزیدنت اوباما و همسرش حضور داشته باشند.

پرزیدنت اوباما در سخنان کوتاه چند دقیقه ای خود که برای نیروهای حاضر ایراد کرد، گفت می داند که خانواده « بسیاری از دوستان و سربازانی» که در آن محل خدمت می کنند؛ در همین جا بزرگ شده و رشد یافته اند. در حالی که برخی دیگر در افغانستان و سایر محل ها سرگرم خدمت هستند. وی همچنین گفت که با ده نفر از نیروهای ارتش آمریکا که در افغانستان، بحرین و عربستان سعودی در حال خدمت هستند؛ تلفنی گفتگو کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت میشل و من می دانیم که بدون فداکاری ها و مهارت های حرفه ای شما هرگز نمی توانستیم از آزادی هائی که داریم، لذت ببریم.
پرزیدنت اوباما پس از پایان سخنان خود نه تنها پایگاه تفنگداران نیروی دریائی آمریکا را در هاوائی ترک نکرد، بلکه تصمیم گرفت که با همه سربازان شرکت کننده در آن جلسه و خانواده هایشان بطور جداگانه عکس بگیرد و برای این امر حدود دو ساعت و نیم دیگر را نیز به اتفاق همسرش میشل اوباما در پایگاه گذراند.

دیدار پرزیدنت اوباما از پایگاه تفنگداران نیروی دریائی در هاوائی هنگام گذراندن تعطیلات خانواده اول آمریکا ، اکنون بصورت سنت کریسمس در آمده است. پرزیدنت اوباما که خود زاده هاوائی است، در سال های اخیر تقریباً تمام تعطیلات کریسمس را به همراه خانواده خود در هاوائی گذرانده است.
XS
SM
MD
LG