لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۲

پرزيدنت اوباما در يک جلسه گفت و شنود با جوانان چينی در شانگهای شرکت کرد


دولت چين رسانه های جمعی را شديداً کنترل ميکند و اين گفتگو فقط در تلويزيون محلی در شانگهای پخش شد و در سطح کشور پخش نشد

پرزيدنت اوباما رييس جمهوری آمريکا وارد شانگهای شد و با رهبران سياسی محلی چين در آن شهر ملاقات کرد. رييس جمهوری آمريکا پيش از عزيمت به پکن پايتخت چين در يک جلسه گفت و شنود با جوانان چينی در شانگهای، شرکت کرد.

در اين جلسه گفت و شنود، پرزيدنت اوباما به سؤالات حاضران و نيز به سؤالات عموم مردم که از طريق وبسايت های مختلف و از جمله خبرگزاری شين هوا، سوهو و سفارت آمريکا در پکن مطرح ميشد، پاسخ داد.

دولت چين رسانه های جمعی را شديداً کنترل ميکند و اين گفتگو فقط در تلويزيون محلی در شانگهای پخش شد و در سطح کشور پخش نشد.

پرزيدنت اوباما اعلام کرد آمريکا تعداد دانشجويان آمريکايی را که در چين تحصيل کنند، به ١٠٠٠٠٠ نفر خواهد رساند.

رييس جمهوری آمريکا گفت همه مردم جهان و از جمله مردم چين بايد از حقوق جهانی آزادی بيان، آزادی مذهب و آزادی اطلاعات برخوردار شوند. پرزيدنت اوباما همچنين درباره موضوع حساس تايوان گفت آمريکا از سياست «چين واحد» حمايت ميکند و خواستار بهبود مناسبات چين و تايوان شد اما به سؤالی در مورد فروش اسلحه آمريکا به تايوان پاسخ نداد.

پرزيدنت اوباما اواخر امروز، دوشنبه، به پکن سفر ميکند و روز سه شنبه با هوجينتائو رييس جمهوری چين ملاقات خواهد کرد. رييس جمهوری آمريکا در نظر دارد که موضوعات مربوط به حقوق بشر و آزادی مذهبی را با رييس جمهوری چين، در ميان بگذارد. انتظار ميرود دو رهبر در مورد برنامه اتمی کره شمالی، مذاکرات مربوط به تغيير آب و هوا و رشد اقتصادی گفتگو کنند.

XS
SM
MD
LG