لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۸

باراک اوباما در نخستین کمپین انتخاباتی دور دوم ریاست جمهوری


باراک اوباما در نخستین کمپین انتخاباتی دور دوم ریاست جمهوری
باراک اوباما در نخستین کمپین انتخاباتی دور دوم ریاست جمهوری

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در نخستین تلاش های علنی برای جمع آوری پول جهت کمپین انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۲، طرفدارانش را روز پنجشنبه در زادگاهش در شهر شیکاگو جمع کرد.

آقای اوباما در سه رویداد که انتظار می رفت ۲ میلیون دلار برای کمپین او فراهم آورد حضور یافت، این مبلغ فقط بخش کوچکی از یک میلیارد دلاری است که ناظران پیش بینی می کنند رییس جمهوری پیش از برگزاری انتخابات در نوامبر ۲۰۱۲ جمع آوری خواهد کرد.

آقای اوباما در یک گردهمایی پذیرفت که او پس از نزدیک به دو سال و نیم کار به عنوان رییس جمهوری «اندکی خسته شده است» اما گفت «آماده است کار را تمام کند.»

آقای اوباما از پیشنهادهای جمهوریخواهان در مورد بودجه به شدت انتقاد کرد و گفت برنامه آنها آمریکا را به «یک ملت پر از چاله» تبدیل خواهد کرد زیرا سرمایه گذاری در پروژه های مهم عمومی مانند جاده ها، پل ها و ترن سریع السیر را قطع خواهد کرد.

بر اساس پیشنهادهای جمهوریخواهان تریلیون ها دلار از هزینه های چندین برنامه داخلی، از جمله برنامه هایی که آمریکاییان سالمند و تنگدست را زیر پوشش بیمه بهداشتی قرار می دهد، خواهد کاست.

آقای اوباما روز چهارشنبه طرحی را اعلام کرد که ۴ تریلیون دلار از کسری بودجه کشور می کاهد، اما برنامه های پوشش بهداشتی برای سالمندان و تنگدستان را حفظ خواهد کرد.

آقای اوباما کمپین خود را برای دور دوم و نهایی ریاست جمهوری رسما هفته پیش آغاز کرد. او در حال حاضر از تعدادی از چالشگران بالقوه جمهوریخواه جلوتر است، اما ممکن است به حرکت در آوردن دوباره میلیون ها حامی را که کمپین سال ۲۰۰۸ او را تقویت کردند دشوار ببیند.

آقای اوباما قرار است در هفته های آینده گردهمایی های برای جمع آوری پول در نیویورک، لس آنجلس و دیگر شهرهای آمریکا ترتیب دهد.

XS
SM
MD
LG