لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته سفر ۳ روزه ای را برای گفتگو با مردم درباره لایحه ایجاد مشاغل جدید خود شروع کرد، لایحه ای که بنابرگفته آقای اوباما می تواند با وجود نرخ بالای بیکاری در آمریکا میلیون ها شغل جدید ایجاد کند.

هدف رئیس جمهوری این است که شهروندان آمریکائی را تشویق کند تا برای تصویب لایحه آقای اوباما بر نمایندگان خود در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا فشار بیآورند. لایحه ای که هفته گذشته سنای آمریکا آن را رد کرد.

آقای اوباما بر این مسئله تاًکید می کند که تصویب این طرح با توجه به ایجاد مشاغل جدید، اقتصاد آمریکا را نیز در مسیر پیشرفت قرار خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا روز ۲ شنبه ۲۵ مهر را در ایالت کارولینای شمالی بسر برد. وی هنگامی که در فرودگاه محلی "آشویل" از هواپیما پیاده شد تا تور ۳ روزه خود را با اتوبوس آغاز کند، ابتدا برای کسانی که به فرودگاه آمده بودند سخنانی بیان کرد و ساعاتی بعد در بازدید از یک دبیرستان نیز سخنانی ابراز داشت.

آقای اوباما در سخنانی که روز گذشته در دبیرستان وست ویلکی ایراد کرد به این مسئله اشاره داشت که اکنون بسیاری از آمریکائی ها دچار مشکل اقتصادی هستند و بسیاری دیگر ماه هاست که در پی کارمی گردند. حدود یک دهه است که کارخانه ها به خارج انتقال یافته و کارگران خارجی کارها را انجام می دهند. رئیس جمهوری آمریکا گفت سیستم بیمه های درمانی ما هنوز به کار نیفتاده و کسب و کارهای کشور را با مشکل روبرو کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت ما سیاستی برای انرژی در این کشور نداشته ایم که منطقی باشد و ما را از وابستگی به نفت خارجی رها کند.

روز سه شنبه نیز آقای اوباما در ادامه تور ۳ روزه خود که به "تور اتوبوس لایحه مشاغل جدید" شهرت یافته است؛ به یک کالج دولتی در جیمز تاون رفت تا در میز گردی با شرکت مربیان و استادیاران آن کالج در باره لایحه ایجاد مشاغل بحث و گفتگو کند.

آقای اوباما سپس به ایالت ویرجینیا سفر کرد تا آزمایشگاه کامپیوتری دبیرستان گرینویل بازدید کند.

ایالت های ویرجینیا و کارولینای شمالی برای آقای اوباما در چارچوب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده از اهمیت فراوانی برخوردار هستند.

باراک اوباما در انتخابات گذشته ریاست جمهوری آمریکا توانست در مقام یک کاندیدای دموکرات حدود ۵۳ در صد آرای عمومی مردم را در ایالت ویرجینیا آز آن خود کند و در نتیجه توانست ۱۳ راًی الکترال را نیز بخود اختصاص دهد، مسئله ای که در ۴۰ سال پیش از آن در ویرجینیا بی سابقه بود.

XS
SM
MD
LG