لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۸

در واشنگتن چه می‌ گذرد؟ ( ۱۰ ژوئیه)


در واشنگتن چه می‌ گذرد؟ ( ۱۰ ژوئیه)
در واشنگتن چه می‌ گذرد؟ ( ۱۰ ژوئیه)

پرزیدنت اوباما قرار است ساعت ۶ بعد از ظهر امروز به وقت واشنگتن در جلسه‌ای در کاخ سفید با رهبران ۲ حزب جمهوری خواه و دموکرات مجلس نمایندگان ملاقات و مذاکره کند. وی که برای تعطیلات آخر هفته به کمپ دیوید استراحت گاه ویژه روسای جمهوری آمریکا رفته است، ساعت ۳ پس از نیمروز به واشنگتن باز میگردد.

در این جلسه مهم، علاوه بر معاون ریاست جمهوری، جان بینر رئیس مجلس نمایندگان، نانسی پلوسی رئیس پیشین مجلس و رهبر فعلی‌ دموکرات ها، اریک کانتور رئیس اکثریت جمهوری خواه مجلس نمایندگان و همچنین روسای اکثریت و اقلیت مجلس سنا نیز شرکت خواهند داشت. این جلسه در ادامه جلساتی بر پا می‌ شود که هنوز هیچ یک از دو طرف نتوانسته است برای یافتن راه حلی که بتواند دیدگاه متوازنی را در مورد کسری بودجه دولت فدرال و کاهش آن ارائه دهد، با طرف مقابل به توافق برسد.

روز شنبه، مدیر کل ارتباطات کاخ سفید با انتشار اعلامیه‌ای در باره جلسه امروز پرزیدنت اوباما با قانون گذاران آمریکایی گفت هر ۲ حزب(دموکرات و جمهوری خواه) تا بحال به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یافته اند و هر گونه عقب گردی در این موقع نه تنها شکست در رویا روئی با چالش‌های مالی است، بلکه می‌ تواند تأییدی بر نظر بدبینانه برخی‌ نسبت به سیاست‌های حاکم بر واشنگتن شمرده شود.

از سوی دیگر، نامزد‌های جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا به قانون گذاران حزبی خود در کنگره در مورد هر گونه توافقی در چهار چوب کسری بودجه آمریکا هشدار داده اند، توافقی که باید تا روز دوم ماه آینده(اوت) انجام گیرد.

... و اینجاست که می‌ بینیم پرزیدنت اوباما با موانع جدیدی در گفتگو‌های خود برای توازن کسری بودجه فدرال در سطوح بالای ۲ حزب روبرو شده است.

وی تنها با مخالفان خود از حزب رقیب (جمهوری خواه) روبرو نیست، بلکه دموکرات‌ها نیز با انجام یک توافق بزرگ در چهار چوب بدهی‌ها موافق نیستند و میخواهند در این مورد محدودیت وجود داشته باشد.

نانسی پلوسی رئیس پیشین مجلس نمایندگان و رهبر اقلیت فعلی‌ دموکرات مجلس نمایندگان با کاهش بیمه‌‌های اجتماعی و درمانی موافق نیست.

XS
SM
MD
LG