لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۱

اوباما لایحه بودجه ۲۰۱۳ را اعلام کرد


اوباما لایحه بودجه ۲۰۱۳ را اعلام کرد
اوباما لایحه بودجه ۲۰۱۳ را اعلام کرد

ارائه لایحه بودجه سال دوهزار و سیزده- سال آینده میلادی- از سوی رئیس جمهوری آمریکا که ساعت یازده بامداد واشنگتن انجام گرفت، چنانکه انتظار می رفت با انتقادهای بسیار مواجه شده است. این لایحه، کسری بودجه سال مالی ۲۰۱۱ را بیش از یک تریلیون ۳ میلیارد دلار برآورد کرده است. کسری بودجه سال مالی آینده، به بیش از ۹۰۰ میلیارد دلار کاهش می یابد که برابر پنج و نیم درصد از تولید ناخالص ملی است. محاسبات نشان می دهد که تا سال ۲۰۲۲ - ده سال دیگر- کسری بودجه به ۷۰۴ میلیارد دلار خواهد رسید که معادل ۸/۲ تولید ناخالص ملی آمریکا خواهد بود.

وزارت دفاع آمریکا دربودجه امسال سهم کمتری یافته و قرار است که طی دهه آینده ۴۸۷ میلیارد دلار کمتر خرج کند. لایحه تازه بودجه سالانه آمریکا، میزان مالیاتها را به گونه ای افزایش داده که مجموعاً یک و نیم تریلیون دلار به میزان مالیات دریافتی دولت می افزاید. این افزایش مالیات، به معنای اخذ مالیات بیشتراز آنهایی است که درآمد بالاتر دارند. برمبنای ملزومات مالیاتی جدید، خانوارهایی که درآمدی بیش از یک میلیون دلار در سال دارند، موظف به پرداخت سی درصد مالیاتند. جزئیات فراتر در خصوص قوانین تازه مالیات ، قرار است طی ماه جاری میلادی از سوی آقای اوباما شرح داده شود.

دولت اوباما درلایحه امسال بودجه، پیشنهاد سرمایه گذاریهایی را داده است که بر زیرساختهای کشور، نیز آموزش و تولیدات داخلی آمریکا تمرکز کند. ۳۰ میلیارد دلار از این مبلغ سرمایه گذاری برای بازسازی مدارس و بروز کردن آنها پیشنهاد شده و ۳۰ میلیارد دیگر برای استخدام و آموزش معلمان و دبیران.

این همه درحالی است که با درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر- حدود هشت ماه دیگر- انتظار می رود که فضای خصمانه رقابت میان جمهوری خواهان و دموکراتها، موانعی برسرراه تصویب لایحه بودجه باراک اوباما در کنگره این کشور ایجاد کند.

XS
SM
MD
LG