لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۲

اوباما در مراسم یادبود قربانیان بوستون


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید اراده کشور"بزرگترین سرزنش" برای تروریست های مسئول انفجارهای مرگبار روز دوشنبه دربوستون است.

آقای اوباما امروز -پنجشنبه- به کسانی که در آیین یادبود درکلیسای صلیب مقدس در بوستون حضور یافته بودند گفت شهر به آمریکاییان یادآور شده است که پیش بروند و ایستادگی کنند.

او از خداوند درخواست کرد کسانی را که عزیزانشان را از دست دادند در کنف حمایت خود نگاهدارد و به عاملان بمب گذاری هشدار داد آنها به مجازات خواهند رسید.

سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت رییس جمهوری در مدت اقامت در بوستون با خانواده های کشته شدگان یا مجروحین و نیز با برخی از کسانی که بی درنگ به تراژدی پاسخ دادند ملاقات خواهد کرد.

دراین میان، فعالیت مقامات پلیس برای شناسایی مظنون یا مظنونین بمب گذاری دربوستون ازروی ویدیوها و عکس ها ادامه دارد.

جانت ناپولیتانو وزیر امنیت داخلی به کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان گفت اف بی آی به دنبال برخی افرادی است که در ویدیوی گرفته شده از صحنه انفجار دیده می شوند، بی آن که آنها را مظنون بنامد.

گزارش های رسانه ها حاکی است تحقیقگران روی دو مظنون احتمالی در انفجارهای مرگبار تمرکز دارند. از جمله مردی که بسته ای را زمین می گذاری وسپس از محل دومین انفجارمرگباردورمی شود تمرکزکرده اند.

تصویرهایی که درویدیوی دوربین شناسایی یک فروشگاه بزرگ درنزدیکی خط پایانی ماراتون پیدا شد منتشر نشده است.

چهارشنبه شب، اف بی آی، دادستان های فدرال و پلیس گزارش های رسانه ها را که مظنونی دستگیرشده است تکذیب کردند.اما فرماندارماساچوست گفت درتحقیقات پیشرفت می شود.
XS
SM
MD
LG