لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۰

«از تو می خوانم، نامه ای به دخترانم» کتاب پرزیدنت اوباما برای کودکان منتشر می شود


کتاب «از تو می خوانم» زندگی نامه شخصیتهای بزرگ الهام بخش آمریکاییان از جرج واشنگتن گرفته تا نخستین سیاهپوست عضو لیگ اصلی بیس بال آمریکاست

پرزیدنت اوباما سومین کتاب خود را به داستانهایی برای کودکان اختصاص داده است. «از تو می خوانم» با عنوان فرعی «نامه ای به دخترانم» در 40 صفحه در نیم میلیون نسخه روز 25 مهرماه منتشر خواهد شد. اوباما پیش از انتخاب شدن بعنوان رئیس جمهوری ایالات متحده پیش نویس اولیه کتاب را آماده کرده بود.

شرکت انتشاراتی راندم هاوس ناشر کتاب «از تو می خوانم» با ستایش از کتاب نوشته است: الهام بخش آمیختگی کلمات و تصاویر است. این کتاب بزرگداشت شخصیتهایی ست که به یگانگی آمریکاییان کمک کرده اند و یاری رسان تحقق آرزوها و پیشرفت در راه اهدافمان بوده اند. کتاب از تو می خوانم زندگی نامه شخصیتهای بزرگ الهام بخش آمریکاییان از جرج واشنگتن گرفته تا جکی روبینسون نخستین سیاهپوست عضو لیگ اصلی بیس بال آمریکا. الهام بخش عنوان کتاب یک مجموعه غزلیات دوران استقلال آمریکا است.«لارن لانگ» نقاش مطرح کتابهای کودکان آمریکا که بسیاری از کتابهای پرفروش در حوزه کودکان را تصویرگری کرده، تصویرهای کتاب «از تو می خوانم» را کشیده است. به گفته مدیر راندوم هاوس، ناشر کتاب، درآمدهای ناشی از فروش کتاب برای تحصیل فرزندان آسیب دیدگان جنگ هزینه خواهد شد.

پس از جیمی کارتر، پرزیدنت اوباما دومین رئیس جمهوری آمریکاست که کتابی برای کودکان نوشته ومنتشر می کند. اوباما پیش از این دو کتاب با نامهای «رویاهای پدرم» و «جسارت امید» را منتشر کرده است که تا مدتها در صدر کتابهای پرفروش نیویورک تایمز بودند.

XS
SM
MD
LG