لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۷

گفتگوی سفیر آمریکا در سوریه با باراک اوباما


پرزیدنت اوباما و رابرت فورد سفیر آمریکا در دمشق. دفتر کار رییس جمهوری، واشنگتن. ۱ اوت ۲۰۱۱
پرزیدنت اوباما و رابرت فورد سفیر آمریکا در دمشق. دفتر کار رییس جمهوری، واشنگتن. ۱ اوت ۲۰۱۱

کاخ سفید با صدور اطلاعیه ای گفته است رییس جمهوری آمریکا با استفاده از فرصت حضور رابرت فورد در واشنگتن با وی ملاقات و در باره آن چه که در سوریه می گذرد گفتگو کرده است. رابرت فورد سفیر آمریکا در دمشق در حال حاضر برای شرکت در جلسات در سنا و همچنین ملاقات با مقامات ارشد دولت اوباما در واشنگتن به سر می برد.

رییس جمهوری آمریکا از رابرت فورد به مناسبت خدمات فوق العاده وی به مردم آمریکا بویژه در زمانی که چنین حوادثی در سوریه رخ داده ، قدردانی کرد.

باراک اوباما همچنین رژیم سوریه را به مناسبت رفتار ظالمانه و بیدادگرانه اش در توسل به خشونت علیه شهروندانش محکوم کرده و بر حمایت آمریکا از مردم شجاع سوریه و خواست های آنان برای رعایت حقوق انسانی خویش و همچنین انتقال به یک (حکومت) دمکراتیک را مورد تاًیید قرار داد. رییس جمهوری آمریکا روز نهم مرداد نیز با صدور یک بیانیه فوق العاده بر حمایت آمریکا از مردم سوریه تاًکید کرده و گفت وقتی که مرحله انتقال به دمکراسی در سوریه پیشروی کند ، آن کشور سرزمین بهتری برای شهروندانش خواهد بود.

پرزیدنت اوباما در آن اعلامیه گفت آمریکا در همان حال که بر فشار بیشتر خود بر رژیم سوریه ادامه می دهد با دولت های دیگر نیز برای منزوی کردن دولت اسد همکاری خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG