لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۳

در واشنگتن چه می گذرد؟ بخش دوم – ۲۲ مه


تهران - سپتامبر سال ۲۰۱۰ - موشک قاره پیمای شهاب ۳
تهران - سپتامبر سال ۲۰۱۰ - موشک قاره پیمای شهاب ۳

پرزیدنت اوباما در سخنرانی امروز خود – اول خرداد - در سازمان اِی پک خطاب به آمریکایی های یهودی تبار گفت شما تعهد ما را برای سهم خود در قاطعیت مان در جلوگیری ایران از دستیابی به بمب اتمی دیده اید.

اینجا، در ایالات متحده آمریکا ما سخت ترین تحریم هایی را که تا به حال علیه رژیم ایران اعمال نشده بود، علیه این رژیم اعمال کرده ایم. ما در سازمان ملل متحد به همراه متحدان خود جامع ترین تحریم های بین المللی را علیه رژیم (ایران) تضمین کرده ایم.

امروزه، ایران بالقوه از بخش اعظمی از سیستم مالی بین المللی کنار گذاشته شده است و ما به اعمال فشار بیشتر (علیه ایران) همچنان ادامه خواهیم داد.

در نتیجه، بگذارید من بطور مطلق روشن کنم که ما همچنان به تعهد خود مبنی بر جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح اتمی پای بند هستیم.

برنامه غیر قانونی اتمی ایران تنها یکی از چالش هایی است که ایران در دست دارد. رییس جمهوری آمریکا سپس به سخنرانی روز ۲۹ اردیبهشت خود در باره سیاست آمریکا در خاورمیانه و آفریقای شمالی اشاره کرد و گفت:

رژیم( ایران) دو رویی خود را با ادعای حمایت از حقوق کسانی که (در کشورهای خارجی) تظاهرات مخالف می کنند اما حقوق مردم خود را در سرزمین خود پایمال می کند، نشان داده است.

رییس جمهوری آمریکا همچنین در این سخنرانی به دیدار روز جمعه خود با بنیامین نتانیاهو در کاخ سفید اشاره کرد و گفت که در آن دیدار بر این اصل بنیادین تاًکید شد که دوستی ۶۰ ساله دو کشور حتی با وجود اختلاف نظرهای گهگاه میان دوستان، خدشه ناپذیر است.

علاوه بر این، ایران به حمایت از تروریسم در سراسر منطقه، از جمله تاًمین سلاح و کمک های مالی به گروه های تروریستی ادامه می دهد. در نتیجه، ما همچنان به جلوگیری از اقداماتی این چنین ادامه می دهیم و در برابر گروه هایی مانند حماس که ترورهای سیاسی انجام می دهند و می خواهند از طریق پرتاب موشک ها و بمب گزاری های انتحاری در اتومیبیل ها خود را تحمیل کنند؛ خواهیم ایستاد.

XS
SM
MD
LG