لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۰

اوباما در دیداری از پیش اعلام نشده از افغانستان با حامد کرزی ملاقات کرد


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در یک سفر از پیش اعلام نشده ساعاتی پیش وارد کابل پایتخت افغانستان شد و با حامد کرزی، رئیس جمهوری این کشور ملاقات کرد.

کاخ سفید به نقل از آقای اوباما گفت در این سفر شاهد پیشرفت هایی در تلاش های افغانستان بوده است اما این تلاش ها باید بیشتر شود. آقای کرزی درباره پیشرفت افغانستان وعده داده و گفت در نهایت، تأمین امنیت افغانستان با خود این کشور خواهد بود. او همچنین از حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان، به منظور برقراری ثبات و امنیت در آن کشور از آقای اوباما سپاسگذاری کرد.

باراک اوباما از آقای کرزی دعوت کرد روز ۱۲ ماه مه، به واشنگتن بیاید.

مشاوران آقای اوباما می گویند هدف از این سفر چند ساعته رییس جمهوری به کابل ترغیب حامد کرزی به تلاش دوباره برای ریشه کن کردن فساد اداری و تشکیل خدمات دولتی رضایت بخش است.

طی اولین سال ریاست جمهوری باراک اوباما، دولت او توجه خود را از عراق متوجه افغانستان کرد. دولت آمریکا در حال کاهش تعداد سربازان خود در عراق و افزایش حضور نظامی در افغانستان است به طوری که آقای اوباما فرمان اعزام ۳۰هزار سرباز جدید به افغانستان را صادر کرده است.

سال گذشته پس از پیروزی بحث انگیز حامد کرزی در انتخابات ریاست جمهوری برای دور دوم، تنش هایی میان آقایان اوباما و کرزی ایجاد شد.

XS
SM
MD
LG