لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۹
ObamaAddress
ObamaAddress

سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا درباره امنیت مردم و مبارزه با داعش

رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه شب در سخنرانی با مردم آمریکا گفت که آمریکا به تلاش برای سرکوب داعش ادامه می دهد و امیدوار است با کمک متحدان و کشورهای منطقه و مسلمان، صلح را به سوریه بازگرداند.

باراک اوباما: در مواجه با حوادث طبیعی یا حملات تروریستی همیشه با اتحاد سربلند شده ایم. فراموش نکنیم که آزادی قدرتمندتر از ترس است.

اوباما با اشاره به فعالیت داعش گفت:‌این نبرد بین آمریکا و اسلام نیست. آمریکا باید جامعه مسلمانان را به عنوان متحد، وارد لیست خود کند.

: من یقین دارم در مبارزه با پیروز می شویم، چون ما در سمت درست تاریخ هستیم.

اوباما بار دیگر تاکید کرد آمریکا نیروی زمینی برای مبارزه با داعش اعزام نمی کند.
اوباما بار دیگر تاکید کرد آمریکا نیروی زمینی برای مبارزه با داعش اعزام نمی کند.

باراک اوباما در سخنان یکشنبه شب خود باز تاکید کرد آمریکا نیروی زمینی برای شکست داعش نمی فرستد و تنها به حملات هوایی با متحدان ادامه می دهد.

داگ مایل، این عکس را از پشت صحنه سخنرانی یکشنبه شب باراک اوباما توییتر کرد:

رئیس جمهوری آمریکا دومین کاری را که نباید در مبارزه با داعش کرد، مبارزه علیه خود دانست و گفت نباید علیه خودمان، اسلام علیه آمریکا بجنگیم. داعش این را می خواهد. اینکه بین ما اختلاف ایجاد کند.

آقای اوباما علاوه بر کارهایی که برای مبارزه با داعش باید بشود، گفت کارهایی هم نباید بشود. از جمله نباید آمریکا در عراق غرق شود. داعش این را می خواهد.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت که نظارت بیشتری باید بر کسانی شود که بدون ویزا به آمریکا می آیند.

لیست "ممنوع پرواز" که اوباما گفت باید به آنها اسلحه فروخته نشود، در سال ۲۰۱۱، ده هزار نفر را در بر می گرفت. در سال ۲۰۱۳ تعداد این افراد به ۴۷ هزار نفر رسید.

لیست "ممنوع پرواز" که آقای اوباما به آن اشاره کرد، از بعد حملات تروریستی در سال ۲۰۰۱ مهیا شد که افراد با سابقه منفی اجازه سوار شدن در هواپیماهای تجاری را ندارند.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG