لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۸

اوباما در گزارش سالانه خود بر اشتغال زایی و رشد اقتصادی تمرکز خواهد کرد


اوباما در گزارش سالانه خود بر اشتغال زایی و رشد اقتصادی تمرکز خواهد کرد
اوباما در گزارش سالانه خود بر اشتغال زایی و رشد اقتصادی تمرکز خواهد کرد

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا می گوید در «گزارش وضعیت سالانه کشور» در برابر کنگره درباره اشتغال زایی و رشد اقتصادی سخن خواهد گفت.

آقای اوباما در پیامی ویدئویی که پیشاپیش سخنرانی سالانه خود در کنگره، که قرار است روز سه شنبه انجام شود، نگاهی گذرا به موضوعاتی دارد که در این گزارش بیان خواهد کرد.

او در این ویدئوی کوتاه می گوید آمریکا طی دو سال گذشته، یکی از دشوارترین مراحل را از زمان رکود اقتصادی بزرگ تاکنون، سپری کرده است. او همچنین می گوید میلیون ها آمریکایی هنوز با این مرحله دشوار اقتصادی دست به گریبان هستند.

باراک اوباما از قصد خود برای کمک به کشور برای رقابت بیشتر با دیگر کشورها و سبقت گرفتن از آنان در زمینه های آموزش، رشد اقتصادی و اختراع خبر می دهد.

آقای اوباما همچنین می گوید آمریکا باید با کسری بودجه و اصلاحات دولت کنار آمده و از رویای آمریکایی که همانا وجود فرصت های موفقیت برای همگان است، اطمینان حاصل کند.

این دومین گزارش سالانه وضعیت کشور و اولین گزارش آقای اوباما، پس از آن است که مجلس نمایندگان آمریکا اکثریت دمکرات خود را به نفغ جمهوری خواهان از دست داد. هرچند آنگونه که آمارها و نظرسنجی ها نشان می دهد، محبوبیت عمومی باراک اوباما اخیرا نزد مردم افزایش یافته است، اما رأی دهندگان از نرخ بالای بیکاری و همچنین افزایش بدهی های ملی ناراضی هستند.

ارائه گزارش سالانه وضعیت کشور بر اساس قانون اساسی آمریکا برگزار می شود و طبق قانون، رئیس جمهوری کنگره آمریکا را در جریان وضعیت و تحولات کشور قرار می دهد.

XS
SM
MD
LG