لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۲

رییس جمهوری آمریکا کنفرانس خبری تشکیل می دهد


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا امروز«جمعه» در کنفرانس خبری عمده ای درکاخ سفید شرکت می کند که انتظارمی رود براقتصاد، افغانستان و جنجالی که بر سر تهدید های یک کشیش ساکن فلوریدا برای سوزاندن نسخه های قران براه افتاده است، متمرکز باشد.

پرزیدنت اوباما زمانی با خبرنگاران روبرو می شود که نظر سنجی ها نشان می دهد میزان محبوبیت او در حالی که اقتصاد آمریکا با بیکاری بالا و رشد کند مشاغل دست بگریبان است، رو به کاهش می رود.

رییس جمهور دمکرات همچنین با این امکان روبرو است که حزب وی در انتخابات آینده اکثریت خود در مجلس نمایندگان را از دست بدهد، و پیشبرد برنامه هایش را برای او دشوار ترسازد.

آقای اوباما احتمالا با پرسش هایی دراین باره و نیز وضعیت اقتصاد روبرو خواهد شد. او همچنین ممکن است به مسائل سیاست خارجی که درهفته های اخیر خبرساز بوده اند، از جمله پایان عملیات رزمی امریکا درعراق و آغاز مذاکرات مستقیم صلح بین اسراییلیان و فلسطینیان بپردازد.

کنفرانس خبری همچنین به پرزیدنت اوباما فرصت خواهد داد در باره جدیدترین تحولات مربوط به جنجال سوزاندن قران، پس ازآن که کشیش کلیسا گفت اجرای آنرا متوقف می سازد، اظهار نظر کند.

پرزیدنت اوباما پیشتر برنامه تری جونز را «ترفندی» برای جلب توجه که می تواند سربازان آمریکایی را بخطر بیاندازد، نامید.

XS
SM
MD
LG