لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۴

اوباما: با حضور اسد تمرکز مخالفان روی مبارزه با افراطی ها دشوار است


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفت تا زمانی که بشار اسد در قدرت باشد، خیلی دشوار خواهد بود که گروه های میانه رو سوری را روی مبارزه با افراط گرایان متمرکز کرد.

باراک اوباما در برنامه "۶۰ دقیقه" که از شبکه سی بی اس پخش شد، این ادعاها را رد کرد که اقدامات اخیر ولادیمیر پوتین در سوریه "به چالش کشیدن" رهبری آمریکا در خاورمیانه است.

آقای اوباما به استیو کرافت، مجری برنامه گفت : "اگر فکر می کنید که به زمین زدن اقتصاد و فرستادن نیرو برای سر پا نگهداشتن تنها متحدتان رهبری است، آنگاه تعریف های ما از رهبری متفاوت است."

برنامه ۶۰ دقیقه روز یکشنبه در آمریکا پخش شد. مجری برنامه از آقای اوباما پرسید که آیا پس از دیدار با ولادیمیر پوتین در سازمان ملل متحد، نشانه ای مبنی بر قصد روسیه به آغاز حملات هوایی در سوریه دریافت کرد؟ رئیس جمهوری آمریکا پاسخ داد اطلاعات خوبی داشتیم.

او گفت: "ما می دانستیم که او [پوتین] در حال برنامه ریزی برای ارائه کمک های نظامی مورد نیاز اسد بود، چرا که آنها نگران سقوط احتمالی فوری رژیم بودند."

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در مورد برنامه آموزش نیروهای مخالف سوری گفت از اول نیز به این برنامه بدبین بوده و گفت بخشی از استراتژی او، آزمایش روش های مختلف در سوریه است.

برخی از مقامات آمریکایی گفته اند که برنامه آموزش نیروهای میانه رو سوری شکست خورده است.

در همین حال، شبکه خبری سی.ان.ان روز دوشنبه گزارش داد که ارتش آمریکا در روشی جدید برای کمک به مخالفان، شبانه ۵۰ تن مهمات به گروه های شورشی در شمال سوریه تحویل داده است.

XS
SM
MD
LG