لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۶

رییس جمهوری آمریکا قصد دارد برنامه هایی را برای ایجاد شغل و رشد اقتصادی پیشنهاد کند


رییس جمهوری آمریکا قصد دارد برنامه هایی را برای ایجاد شغل و رشد اقتصادی پیشنهاد کند
رییس جمهوری آمریکا قصد دارد برنامه هایی را برای ایجاد شغل و رشد اقتصادی پیشنهاد کند

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید او هفته آینده در سخنانی در کنگره طرح هایی را برای ایجاد شغل و پیشبرد رشد اقتصادی اعلام خواهد کرد.
آقای اوباما روز چهارشنبه از رهبران کنگره خواست جلسه مشترک سنا و مجلس نمایندگان را برای سخنرانی او در روز ۷ سپتامبر تشکیل دهند، و گفت کشور باید «با چالش های اقتصادی بی سابقه» برخورد کند.
رییس جمهوری اظهار داشت آنچه را «پیشنهادهای دو حزبی» نامید و کنگره می تواند بی درنگ به اجرا درآورد، اعلام خواهد کرد.
اقتصاد آمریکا هنوز از تنزل اقتصادی جهانی ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ بخود نیامده است، حدود ۱۶ میلیون آمریکایی بیکار هستند و تعداد بیشتری بطور نیمه وقت یا در مشاغلی که آنها را پایین تر از سطح مهارت هایشان می دانند کار می کنند.
شانس پرزیدنت اوباما برای انتخاب دوباره در سال آینده ممکن است بستگی زیادی به وضعیت اقتصادی کشور داشته باشد. او گفت قانون گذاران در واشنگتن نیاز دارند «سیاست بازی را کنار بگذارند و گرفتن تصمیماتی را بر اساس مصالح کشور، و نه ملاحظات سیاسی، آغاز کنند.»
گزارش های خبری حاکی است آقای اوباما ممکن است معافیت های اعتباری برای شرکت هایی که کارگران بیشتری استخدام کنند، و احتمالا مخارج جدیدی برای تعمیر مدارس و دیگر تاسیسات عمومی پیشنهاد کند. با این حال، احتمال می رود برنامه های او با مخالف شدید جمهوریخواهانی که با افزایش هزینه های دولتی مخالف هستند روبرو شود. آنها می گویند بسیاری از مقررات فدرال مانع رشد مشاغل است و قانونی را برای محدود ساختن گستره محدودیت ها پیشنهاد می کنند.
کاندیداهای جمهوریخواه که قصد دارند پرزیدنت اوباما را از کاخ سفید بیرون کنند می گویند او اقتصاد آمریکا، بزرگترین اقتصاد جهان، را درست اداره نکرده است. یکی از چندین بحث در میان رقیبان جمهوریخواه ریاست جمهوری قرار است چهارشنبه شب در همان زمانی که آقای اوباما می خواهد در کنگره سخنرانی کند برگزار شود. سخنگوی کاخ سفید گفت کانال های تلویزیونی متعددی هستند که می توانند تصمیم بگیرند کدام رویداد را پخش کنند.

XS
SM
MD
LG