لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۵

اوباما روسیه را به عضویت در سازمان تجارت جهانی تشویق کرد


اوباما روسیه را به عضویت در سازمان تجارت جهانی تشویق کرد
اوباما روسیه را به عضویت در سازمان تجارت جهانی تشویق کرد

باراک اوباما از روسیه خواست تا برای رفع مسائل بازدارنده عضویت در سازمان تجارت جهانی، گفتگو کند.

کاخ سفید روز چهارشنبه گفت دیمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه در یک تماس تلفنی پنجاهمین سال تولد رییس جمهوری آمریکا را به وی تبریک گفت. جی کارنی سخنگوی کاخ سفید گفت روسای جمهوری دو کشور در باره تلاش ۱۸ ساله روسیه برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی گفتگو کردند. به گفته سخنگوی کاخ سفید آقای اوباما تاکید کرده است که روسیه نیاز دارد تا مذاکره در باره عضویت خود را به پایان برساند تا بتواند در پایان سال جاری به عنوان یکصد و پنجاهمین عضو پذیرفته شود.

کارنی گفت روسای جمهوری دو کشور بر این باورند که از زمان دیدار آنها در چند هفته پیش ، پیشرفت چشمگیری در روند پیوستن روسیه به سازمان تجارت جهانی صورت گرفته اما هنوز برخی مسائل حل نشده باقی مانده است. باراک اوباما همچنین با در دیدار با جمعی از روزنامه نگاران روسی گفت پیمان جدید خلع سلاح بین روسیه و آمریکا نمونه ای از پیشرفت عظیم در مناسبات دو جانبه است.

آقای اوباما که یک روز پیش از پنجاهمین زاد روز خود در روز پنجشنبه، با خبرنگاران روسی سخن می گقت،تاکید کرد زمانی که در دوره جنگ سرد به دنیا آمدم ، کسی تصور نمی کرد که واشنگتن و مسکو به شرکایی در صحنه بین المللی تبدیل خواهند شد. باراک اوباما ، دیمتری مدودف رییس جمهوری روسیه را وطن پرستی پرتوان نامید که از منافع کشورش دفاع می کند و تشخیص می دهد که روسیه با تعامل دوجانبه و چند جانبه بیشتر به بهروزی خواهد رسید. روسیه به مناسبت تولد رییس جمهوری آمریکا یک تمبر یادبود منتشر کرده است.

XS
SM
MD
LG