لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۵

اوباما یک توقف سه ساله را در هزینه های بسیاری از برنامه های داخلی پیشنهاد می کند


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا قصد دارد از کنگره درخواست کند هزینه کردن بسیاری از برنامه های داخلی را برای سه سال متوقف کند.

مقامات دولت می گویند رییس جمهوری در اقدامی برای تاکید بر جدی بودن خود در مورد کاهش کسری بودجه، متوقف شدن هزینه ها را چهارشنبه شب در نطق خود در اجلاس مشترک کنگره پیشنهاد خواهد کرد. این کاهش در بودجه ای که او روز اول فوریه به کنگره تسلیم می کند گنجانیده شده است.

پیشنهاد، که انتظار می رود ۲۵۰ میلیارد دلار در سه دهه آینده صرفه جویی کند، شامل مخارج دفاعی، بودجه سربازان قدیمی، امنیت داخلی یا کمک های خارجی نخواهد شد.

کاخ سفید در پی کسری یک تریلیون و ۴۰۰ میلیارد دلاری بودجه در سال مالی ۲۰۰۹، برای کاهش هزینه های اضافی زیر فشار بوده است.

روز سه شنبه، دفتر غیر حزبی بودجه کنگره تخمین زد که میزان کسری در سال ۲۰۱۰، یک تریلیون و ۳۰۰ میلیارد دلار خواهد بود.

همچنین انتظار می رود آقای اوباما در سخنرانی خود در اجلاس مشترک کنگره، یک سلسله طرح های اقتصادی را برای کمک به خانواده های دارای درآمد متوسط و ایجاد شغل تشریح کند.

آقای اوباما روز دوشنبه در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی ای بی سی گفت او تصمیم دارد به سخت ترین مسائل کشور بپردازد، حتی اگر اقداماتش از نظر سیاسی نامطلوب تلقی شود.

برنامه اصلاح سیستم بیمه و بهداشت رییس جمهوری، و نیز تصمیمات قبلی او برای نجات مالی بانک ها و شرکت های اتومبیلسازی از سقوط، با انتقاد روبرو شده است.

آقای اوباما پذیرفت بابت طرح های خود بهایی می پردازد، و میزان محبوبیت او از زمان آغاز ریاست جمهوری اش منظما رو به کاهش بوده است.

XS
SM
MD
LG