لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ایران ۱۶:۲۷

پرزيدنت اوباما: ۳۰ هزار سرباز اضافه به افغانستان اعزام می شوند


پرزيدنت اوباما: ۳۰ هزار سرباز اضافه به افغانستان اعزام می شوند

«۳۰ هزار سربازاضافه ای که من امشب برای اعزام به افغانستان اعلام می کنم، در نیمه اول سال ۲۰۱۰ که سریع ترین زمان ممکن است، به افغانستان خواهند رفت تا بتوانند شبه نظامیان را هدف قرار دهند و امنیت مراکز جمعیتی مهم را فراهم آورند. آنها توانایی ما را برای آموزش نیروهای امنیتی کارآمد افغانی افزایش می دهند و در مشارکت با آنها، افغان های بیشتری به مبارزه می پردازند. و شرایط مناسب برای انتقال مسئولیت به افغان ها را ایجاد می کنند.»

«من از متحدین مان خواسته ام که در این امر به ما بپیوندند، زیرا این امر یک تلاش بین المللی است. برخی از آن ها تا کنون نیروهای اضافی اعزام کرده اند، و ما مطمئنیم که در روزها و هفته های آینده، کمک های بیشتری انجام می گیرد. دوستان ما در کنار ما در افغانستان جنگیده و جان خود را از دست داده اند. اکنون، ما باید در کنار هم به این جنگ با موفقیت پایان دهیم. زیرا آنچه در خطر است قابلیت ناتو نیست، بلکه آنچه در خطر است امنیت متحدان ما و امنیت عمومی دنیاست.»

«سربازهای اضافی آمریکایی و بین المللی به ما اجازه خواهند داد که سرعت انتقال مسئولیت به نیروهای افغان را بیشتر کنیم، و به ما اجازه می دهد که انتقال نیروهای خود را از افغانستان در ژوئیه سال ۲۰۱۱ آغاز کنیم. همانگونه که در عراق این کار را کردیم، این جا به جائی را با مسئولیت و با در نظر گرفتن شرایط زمینی، انجام خواهیم داد. ما به رایزنی و کمک به نیروهای امنیتی افغانستان برای اطمینان در موفقیت پس از یک وقفه طولانی، ادامه می دهیم. اما این برای دولت افغانستان و از آن مهمتر برای مردم افغانستان روشن خواهد بود که آنها در نهایت مسئول کشور خود هستند.»

XS
SM
MD
LG